Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

29.03.2020 13:19 | Zprávy

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodla podpořit také občanskou iniciativu Tiskne celé Česko, která sdružuje majitele 3D tiskáren, podílejících se na tisku obličejových ochranných štítů.

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma (podrobnější informace zde). Nyní se pošta rozhodla podpořit také občanskou iniciativu Tiskne celé Česko, která sdružuje majitele 3D tiskáren, podílejících se na tisku obličejových ochranných štítů. Vytisknuté komponenty i materiál na jejich výrobu pošta přepravuje zdarma.

Do 3D tisku se pustili domácí uživatelé, firmy, školy a další organizace vybavené 3D tiskárnami. Optimalizace výrobků je prováděna ve spolupráci se zdravotníky. Veškeré návody a postupy zveřejnila iniciativa Tiskne celé Česko na svých webových stránkách www.tisknecelecesko.cz.

Česká pošta umožnila dobrovolníkům, kteří se podílí na výrobě a distribuci ochranných pomůcek pro zdravotníky v době šíření virové nákazy odesílat výtisky komponentů zdarma. Zajišťuje také dodávku materiálu potřebného pro tisk, a to dle následujících postupů:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Volební leták není reklamou

10:34 Česká pošta: Volební leták není reklamou

Česká pošta jako logistická firma na základě uzavřených smluv či objednávek roznáší do domovních sch…