Česká televize: Marie Terezie ovládla i Francii, vidělo ji přes milion diváků

10.01.2019 19:24

Koprodukční velkofilm České televize o životním osudu Marie Terezie zabodoval loni v lednu nejen u diváků v Česku, Rakousku, v Maďarsku a na Slovensku, ale nově i ve Francii. Práva na vysílání koupila stanice Arte, která dvoudílný velkofilm hollywoodského režiséra Roberta Dornhelma, natočený podle českého námětu, odvysílala v rámci svého letošního vánočního vysílání.

Česká televize: Marie Terezie ovládla i Francii, vidělo ji přes milion diváků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Francouzská stanice Arte odvysílala 28. prosince oba díly filmové série mapující život Marie Terezie a dosáhla vysoké sledovanosti. První díl si pustil více než milion diváků, druhý, který v programu následoval, vidělo více než 800 tisíc Francouzů.

Marie Terezie je dosud největší koprodukcí České televize. Velkolepý snímek o životě jedné z nejvýznamnějších žen habsburské monarchie vzešel podle námětu a scénáře České televize a vznikl pod jejím producentským vedením. Česká televize uvedla první dva díly na začátku loňského roku. První díl se s více než 2 miliony diváků stal nejsledovanějším pořadem novoročního dne. Druhý díl přilákal ještě více lidí, téměř 2,2 milionu, tedy každého druhého diváka, který si daný večer pustil televizi. Neméně úspěšné bylo i vysílání v dalších zemích, například v Rakousku zhlédl každý z dílů přes milion lidí, na Slovensku více než 750 tisíc.

Kromě koprodukčních partnerů a Francie zakoupilo vysílací práva dalších 17 zemí, včetně Německa, Itálie, Portugalska či Španělska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Najděte cestu V bludišti jménem Alzheimer

13:18 FNUSA: Najděte cestu V bludišti jménem Alzheimer

Alzheimer nadační fond, tři nadšené mladé dámy a kolektiv autorů vytvořil unikátní knihu, která popi…