Česká televize: Marie Terezie ovládla i Francii, vidělo ji přes milion diváků

10.01.2019 19:24

Koprodukční velkofilm České televize o životním osudu Marie Terezie zabodoval loni v lednu nejen u diváků v Česku, Rakousku, v Maďarsku a na Slovensku, ale nově i ve Francii. Práva na vysílání koupila stanice Arte, která dvoudílný velkofilm hollywoodského režiséra Roberta Dornhelma, natočený podle českého námětu, odvysílala v rámci svého letošního vánočního vysílání.

Česká televize: Marie Terezie ovládla i Francii, vidělo ji přes milion diváků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Francouzská stanice Arte odvysílala 28. prosince oba díly filmové série mapující život Marie Terezie a dosáhla vysoké sledovanosti. První díl si pustil více než milion diváků, druhý, který v programu následoval, vidělo více než 800 tisíc Francouzů.

Marie Terezie je dosud největší koprodukcí České televize. Velkolepý snímek o životě jedné z nejvýznamnějších žen habsburské monarchie vzešel podle námětu a scénáře České televize a vznikl pod jejím producentským vedením. Česká televize uvedla první dva díly na začátku loňského roku. První díl se s více než 2 miliony diváků stal nejsledovanějším pořadem novoročního dne. Druhý díl přilákal ještě více lidí, téměř 2,2 milionu, tedy každého druhého diváka, který si daný večer pustil televizi. Neméně úspěšné bylo i vysílání v dalších zemích, například v Rakousku zhlédl každý z dílů přes milion lidí, na Slovensku více než 750 tisíc.

Kromě koprodukčních partnerů a Francie zakoupilo vysílací práva dalších 17 zemí, včetně Německa, Itálie, Portugalska či Španělska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…