Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek

20.01.2020 10:06

Až do konce ledna mohou lidé prostřednictvím České televize pomoci dětem z neúplných rodin. Věnovat dětské lyže, snowboardy, zimní oblečení a další dětské vybavení na hory mohou na hlavní recepci v budově ČT na Kavčích horách, a to 24 hodin denně.

Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Sbírka navazuje na úspěšnou předvánoční akci redaktorky Nory Fridrichové a ČT, při které se pro děti matek samoživitelek organizovaných v Klubu svobodných matek podařilo vybrat přes 750 kilogramů dětského oblečení. To udělalo radost ve více než dvou stovkách rodin samoživitelek. Řada dárců podpořila konkrétní rodiny napřímo a v pomoci pokračuje i nadále.

Na Vánoce lidé kromě oblečení darovali třeba i dětská kola, deskové hry, ale právě i lyže a snowboardy. Proto se Česká televize rozhodla ve sbírce pro děti samoživitelek pokračovat a vyhlásit sbírku zaměřenou na zimní vybavení. Další tematické sbírky mohou následovat i v průběhu celého letošního roku.

„Blíží se lyžařské výcviky i jarní prázdniny. Zimní výbava stojí hodně peněz a díky darovaným lyžím, může na hory odjet i dítě, jehož máma je nemůže koupit. To, co se mnohým z nás válí ve sklepě, může být pro matku samoživitelku velikým darem," říká iniciátorka sbírky, moderátorka Nora Fridrichová, která pomáhá medializovat tíživou situaci matek samoživitelek a dlouhodobě s Klubem svobodných matek spolupracuje.

V České republice je zhruba 200 tisíc neúplných rodin, ve kterých vyrůstá přes 400 tisíc dětí. Neúplné rodiny jsou často ohroženy špatnou finanční situací, samoživitelé jsou znevýhodněni na trhu práce a touto situací a souvisejícím sociálním znevýhodněním trpí i jejich děti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

22:49 ÚZSVM: ÚP Brno odvedlo na účet oběti trestných činů rekordní částku

Brněnskému pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se podařilo úspěšně prodat n…