České dráhy zajistily unikátní přepravu silničních veteránů

13.07.2019 9:52

České dráhy zajistily výjimečnou přepravu celkem 50 silničních veteránů autovlakem na Slovensko. Historické automobily najely ve čtvrtek vpodvečer v terminálu na pražském hlavním nádraží na speciální autovozy nočního autovlaku EuroNight Bohemia a v pátek ráno dorazily do Popradu.

České dráhy zajistily unikátní přepravu silničních veteránů
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Unikátní přesun veteránů zajistil národní dopravce pro organizátora Retro Prague Historic Rally 2019 za speciálních podmínek. Pro tento účel bylo použito pět speciálních autovozů a stejný počet lůžkových vagónů.

České dráhy přepravily unikátní silniční veterány z let 1932 až 1986 věhlasných značek. Mezi vozy byly např. Škoda Popular, Praga Alfa a další vozy značek Buggatti, Jaguar, Bentley, Tatra, Ford, Mercedes, Porsche, Wartburg Citroen, Peugeot, Alfa Romeo a další.

Autovlak běžně přepravu veteránů a některých aut se speciálním vybavením nebo úpravou nezajišťuje, proto byla přeprava těchto veteránů unikátní nejen množstvím ale také samotnými typy vozů.

Autovlak Českých drah jezdí denně mezi Prahou, Popradem, Košicemi a Humenným. Přepravovat v něm lze různé typy osobních aut a motorky, které splňují příslušné parametry nutné pro bezpečnou přepravu. Další podrobnosti o autovlacích najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Za pár let mají šanci řídit jaderný blok

14:17 ČEZ: Za pár let mají šanci řídit jaderný blok

Ještě nemají dokončenou školu, ale mají velkou šanci stát se operátory na jedné ze dvou jaderných el…