Český rozhlas: Concerto Bohemia 2019 zná své vítěze

10.01.2019 17:31

Z dvanácti přihlášených těles vybrala odborná porota šest nejlepších souborů a orchestrů 28. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2019. Vítězné soubory a orchestry se představí na dubnovém Koncertu vítězů a natočí profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu.

Český rozhlas: Concerto Bohemia 2019 zná své vítěze
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Odborná porota ve složení Jana Boušková, Igor Ardašev, Leoš Čepický, Daniel Veis a Igor Tausinger vyslechla celkem dvanáct soutěžních nahrávek v kategoriích Soubory a orchestry věkového průměru do 16, 21 a 25 let, ze kterých vybrala šest nejlepších. „Stejně jako vždy, byl jsem překvapen vysokou interpretační úrovní některých souborů. A také kreativitou v instrumentálních vlastních úpravách různých známých titulů,“ řekl bývalý režisér Českého rozhlasu Igor Tausinger. Ten v minulosti často pomáhal při natáčení soutěžních snímků právě do Concerto Bohemia. Porotkyně Jana Boušková, pro kterou to byla naopak první zkušenost s touto soutěží, uvedla: „Protože toto byla moje první zkušenost v porotě Concerto Bohemia, jsem velmi mile překvapena účastí a úrovní souborů, které se do soutěže přihlásily. Výkony i těch nejmladších byly tak vynikající, že věřím, že jsem byla svědkem budoucích známých osobnost.“

Vítězné soubory a orchestry vystoupí na dubnovém Koncertu vítězů, který se bude konat v pátek 26. dubna 2019 v pražském Žofíně. Dále natočí ve spolupráci s hudebním režisérem a mistrem zvuku profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu, která bude vydána na společném kompilačním CD.

Vítězné soubory soutěže Concerto Bohemia 2019:

Soubory a orchestry věkového průměru do 16 let
Šmidlátka – vítěz kategorie
Tikari Flutes
Penquins

Soubory a orchestry věkového průměru do 21 let
Tremolo – vítěz kategorie
Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře

Soubory a orchestry věkového průměru do 25 let
Big Band Evropská – vítěz kategorie

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v přiložené Výsledkové listině Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů Concerto Bohemia 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

22:33 Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

Na ombudsmana se výjimečně neobrátil člověk, ale úřad, který hledal pomoc. Prachatičtí úředníci se z…