Český rozhlas: Wabi se vydal na poslední vandr. Poslechněte si jeho vzpomínkový koncert

22. 11. 2017 13:39

Ikona trampské a folkové hudby Wabi Daněk se minulý týden vydala na svůj poslední vandr. Český rozhlas České Budějovice jej připomene záznamem veřejné nahrávky ze studiového sálu. Koncert uslyšíte ve čtvrtek 23. listopadu po 18. hodině na jihočeské frekvenci 106,4 FM.

Český rozhlas: Wabi se vydal na poslední vandr. Poslechněte si jeho vzpomínkový koncert
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Nahrávka vznikla před dvěma lety. Wabi přijel se špičkovými muzikanty - skupinou Ďáblovo stádo a Ondřejem Konrádem, hráčem na foukací harmoniku a hudebním publicistou. Zpěvem ho doprovodila jihočeská skupina Epydemye.

Na začátku osmdesátých let Wabi Daněk svým způsobem otevřel svou diskografii ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Natočil zde první singl Píseň, co mě učil listopad.

Wabi Daněk byl legendou mezi písničkáři. Zároveň se nebál jít trochu jiným hudebním směrem, o čemž svědčí i CD natočená se sestavou Ďáblovo stádo. V kapele se sešli kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, baskytarista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek, saxofonista a klarinetista Bedřich Šmarda a vynikající trombonista Štěpán Janoušek.

Záznam exkluzivního koncertu Wabiho Daňka a Ďáblova stáda uvede Český rozhlas České Budějovice právě v den pohřbu tohoto významného českého hudebníka a autora. Zavzpomínejte s námi na barda trampské hudby Wabiho Daňka 23. listopadu po 18. hodině.

Více informací naleznete na webu Českého rozhlasu České Budějovice:

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si naladíte na frekvencích 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu www.budejovice.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

22:27 Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici

Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezide…