Český statistický úřad: Celková výroba masa byla ve třetím čtvrtletí nižší

31.10.2016 9:40 | Zprávy

Ve 3. čtvrtletí mírně klesla výroba masa. Výroba mléka zůstala ve srovnání s tímtéž loňským obdobím na stejné úrovni.

Český statistický úřad: Celková výroba masa byla ve třetím čtvrtletí nižší
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Ve 3. čtvrtletí 2016 dosáhla výroba masa 110 348 tun (meziročně −1,0 %), z toho bylo 17 090  tun (+4,7 %) masa hovězího a telecího, 53 602 tun (−3,0 %) vepřového a 39 620 tun (−0,5 %) drůbežího. Mlékárny nakoupily od tuzemských producentů a odbytových organizací 614 429 tis. litrů (+0,3 %) mléka. Ceny zemědělských výrobců jatečného skotu se meziročně snížily (−2,4 %), mírně se zvýšily ceny jatečných kuřat (+1,0 %) a ceny jatečných prasat se dostaly o 6,7 % výše než ve stejném období loni. Ceny mléka se však stále držely hluboko pod úrovní 3. čtvrtletí minulého roku (−16,0 %).

Porážky a výroba masa

Ve třetím čtvrtletí 2016 bylo poraženo 57,8 tis. ks skotu (meziročně +3,8 %), z toho 23,8 tis. býků (−0,2 %), 26,7 tis. krav (+8,8 %) a 4,8 tis. jalovic (+2,9 %). Průměrná porážková hmotnost jatečných býků byla 662,6 kg. Celková produkce hovězího a telecího masa činila 17 090 tun (+4,7 %).

Počet poražených prasat se meziročně snížil o 2,9 %. V průměrné porážkové hmotnosti 116,9 kg jich bylo poraženo 601,2 tis. ks. Výroba vepřového masa se snížila na 53 602 tun, meziročně o 3,0 %, vzhledem k předcházejícímu čtvrtletí o 6,8 %.

Výroba drůbežího masa dosáhla 39 620 tun a byla v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 0,5 % nižší. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Úspěšné Česko - Jak na byrokracii, která dusí podnikání?

16:08 Hospodářská komora: Úspěšné Česko - Jak na byrokracii, která dusí podnikání?

Podnikatelé budou hledat řešení na konferenci s premiérem Andrejem Babišem a 1. místopředsedou vlády…