Český výrobce spacích kabin a spoilerů na užitkové automobily plánuje růst i expanzi do zahraničí

13. 6. 2019 12:20

Za 25 let existence vyrobila společnost PONY Auto Trend 24 tisíc spacích nástaveb a stejný počet spoilerových aeropacketů pro nákladní automobily. Dodává je pod obchodní značkou PONY FANTASY a ovládá zhruba 90 procent tuzemského trhu v tomto segmentu. Na začátku roku změnila firma z Hranic na Moravě majitele, přičemž noví vlastníci, čeští podnikatelé David Novák a Pavel Doležal, plánují do budoucna další zkvalitnění produkce, a především expanzi na zahraniční trhy.

Český výrobce spacích kabin a spoilerů na užitkové automobily plánuje růst i expanzi do zahraničí
Foto: Pony Fantasy
Popisek: Za 25 let existence vyrobila společnost PONY Auto Trend 24 tisíc spacích nástaveb a stejný počet spoilerových aeropacketů pro nákladní automobily
reklama

Zakladatel společnosti Oldřich Sedláček našel v devadesátých letech volné místo na trhu. Výrobci menších nákladních automobilů spací kabiny a spoilery ke svým vozům nedodávají. Díky tomu se produkty PONY FANTASY prosadily a firma rostla. Před časem se však zakladatel společnosti rozhodl, že ji prodá. Nakonec si jako vhodné partnery vybral Davida Nováka a Pavla Doležala, kteří společně úspěšně provozují firmu Fine Gusto, nejvýznamnějšího českého výrobce sušeného masa.

„Měl jsem možnost firmu prodat i lidem z oboru. Pro Davida s Pavlem jsem se nakonec rozhodl pro jejich mládí, odvahu a nápady. Cítil jsem v posledních letech, že firma se pod mým konzervativním vedením dostala na momentální možný vrchol. K dalšímu rozvoji potřebuje novou dynamiku a impulz. Ve svých nástupcích jsem poznal ty správné lidi, kteří to dokážou. První měsíce ukazují, že šlo o správnou volbu,“ říká Oldřich Sedláček.

David Novák s Pavlem Doležalem již aktivně pracují na řadě nových projektů, které produkci PONY FANTASY posunou na vyšší úroveň. Jedná se například o inovace v oblasti použitých materiálů ve výrobě, šíři výrobního portfolia a jejího zacílení, řešení logistiky i orientaci na vzdálené zahraniční trhy.

„Samozřejmě chceme ve firmě ponechat vše, co funguje. Naším cílem je udržet náš dominantní podíl na trhu v České republice, kvalitní záruční i pozáruční servis, nadále chceme rozvíjet spolupráci s nástavbáři, kteří naše spací kabiny a spoilery prodávají. Vedle toho ale cítíme velký potenciál na vzdálených zahraničních trzích, jimž se firma dosud aktivně nevěnovala,“ říká Pavel Doležal, jeden z nových spolumajitelů.

Obchodní potenciál ještě zvyšuje relativně snadná přenositelnost výroby a možnost vybudování franšíz, jež by produkty PONY FANTASY mohly na základě licenčních smluv vyrábět a montovat prakticky kdekoli na světě. Výhodou je, že po určité modifikaci lze spací kabiny a spoilery značky PONY FANTASY namontovat na libovolné značky aut této kategorie.

Spací kabiny PONY FANTASY představují pro řidiče možnost pohodlného přespání i strávení času povinných přestávek odpočinkem přímo ve svém voze. Jsou dostupné přímo z kabiny vozu, komfort zvyšují boční okénka, která zajišťují průvan za teplého počasí, nabízí se i vyhřívané kabiny. Vzhledem k tomu, že jsou vyrobené z laminátu, jsou lehké. Další výhodou je jejich aerodynamický tvar, díky němuž automobily se spacími kabinami ušetří až jeden a půl litru pohonných hmot na 100 kilometrů. Také spoilerové packety svým aerodynamickým tvarem vozidlům uspoří zajímavou část paliva a zlepší jízdní vlastnosti vozidla.

O PONY FANTASY

Společnost PONY Auto Trend založil v polovině devadesátých let minulého století Oldřich Sedláček, který ji jako rodinnou firmu až do roku 2019 řídil. V roce 2019 firmu koupili za účelem jejího dalšího rozvoje čeští podnikatelé David Novák a Pavel Doležal. Za dobu své existence vytvořila společnost více než 24 tisíc spacích kabin značky PONY FANTASY a odpovídající množství spoilerů na lehké nákladní automobily. Společnost PONY AUTO trend s.r.o. má provozovnu v Rybářích u Hranic na Moravě a zaměstnává více než třicet pracovníků. Dalších dvacet lidí pracuje ve společnosti PONY PLAST s.r.o. v Otrokovicích, která zajišťuje formy na výrobky z laminátu a zastřešuje spolupráci s dalšími společnostmi, jež laminátové dílce společnosti PONY AUTO trend dodávají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VZP: Na která vyšetření v těhotenství má žena nárok zdarma a která vyšetření pojišťovna opravdu nehradí, ale je možno na ně dostat příspěvek od VZP?

10:53 VZP: Na která vyšetření v těhotenství má žena nárok zdarma a která vyšetření pojišťovna opravdu nehradí, ale je možno na ně dostat příspěvek od VZP?

Pravidelná otázka týdne.