Chemici HZS ČR se účastní mezinárodního cvičení v Moldavsku

21.9.2017 1:17 odp.

V rámci projektu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky a Moldavska se do mezinárodního cvičení EU Moldex 2017 zapojila i česká strana, a to konkrétně vysláním CBRN (Chemical, biological, radiological and nuclear defense) odřadu Hasičského záchranného sboru ČR.

Chemici HZS ČR se účastní mezinárodního cvičení v Moldavsku
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Tento odřad se zabývá detekcí chemických, biologických, radiologických a jaderných látek i odběrem vzorků a je složen z příslušníků HZS hl. m. Prahy, HZS Středočeského kraje, Institutu ochrany obyvatelstva a styčného důstojníka z MV-generálního ředitelství HZS ČR.

ViewImage.jpgCvičení EU Moldex 2017 je organizováno Evropskou unií v rámci projektu PPRD East 2 (Prevention, Preparedness and Response to Natural and Man-made Disasters in the Eastern Partnership Countries 2) a probíhá od 18. září do 22. září 2017 v Moldavsku za účasti záchranných týmů ze šesti partnerských zemí (Běloruska, Ukrajiny, Arménie, Ázerbájdžánu, Gruzie a Moldavska) a dalších týmů mechanismu civilní ochrany EU.

Námětem cvičení je zemětřesení, jehož následkem dojde ke zřícení budov a protržení přehrady s následným zaplavením oblasti. Součástí scénáře bude také nehoda dopravních prostředků přepravující nebezpečné chemické látky. Po cvičení samotném bude následovat konference, která nabídne možnost výměny zkušeností získaných během cvičení.

Účelem tohoto cvičení je otestovat schopnost zúčastněných týmů společně pracovat a řešit záchranářské úkoly. Cvičení zároveň poskytne příležitost pro hostitelskou zemi zapojit a ověřit své národní kapacity.

Role CBRN odřadu Hasičského záchranného sboru ČR bude spočívat převážně ve spolupráci s moldavskými hasiči u zásahu, při kterém dojde k úniku nebezpečných látek. Speciální technické prostředky určené pro takové zásahy byly v rámci projektu zahraniční rozvojové spolupráce zakoupeny moldavským hasičům již v předešlém roce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

11:54 MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

Magistrát hl. m. Prahy sděluje, že ve středu 13. července 2022 bude pracoviště registru vozidel v Pr…