Čistírny odpadních vod, radary i potraviny. Podnikatelé míří do Vietnamu, byznys usnadní i zrušení cel

13.11.2015 9:10 | Zprávy

Hospodářská komora České republiky pomůže podnikatelům prosadit se na dalším lukrativním asijském trhu. Do ekonomicky rychle rostoucího Vietnamu, který mimo jiné postrádá rozvinutou dopravní infrastrukturu, vybavení nemocnic nebo čističky odpadních vod, zítra odletí 22členná podnikatelská delegace vládním speciálem. Během mise doprovodí předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha na jeho pracovní cestě do tří vietnamských měst – hlavního města Hanoje, Ho Či Minova Města (dříve Saigon) a Danangu.

Čistírny odpadních vod, radary i potraviny. Podnikatelé míří do Vietnamu, byznys usnadní i zrušení cel
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Sílící zkušenosti českých podniků s vietnamským trhem a realitami dávají vědět, že Vietnam s více než 90 miliony obyvateli bude pro české podnikatele atraktivní teritorium s velkými exportními a investičními příležitostmi,“ poznamenal viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář, který podnikatelskou misi do Vietnamu realizovanou ve dnech 14. až 20. listopadu povede.

Vodní, tepelná i jaderná energetika, těžba surovin, výroba stavebních hmot, intenzivní výstavba dálniční sítě a modernizace letišť, ekologické technologie i strojírenství – to vše jsou oblasti, které skýtají pro české firmy značné příležitosti. O nové obchodní kontakty a zakázky v zemi budou během několika připravených obchodních jednání a prezentačních akcí usilovat podnikatelé z oblasti výroby silniční a železniční techniky pro výstavbu a údržbu komunikací, výstavby čerpacích stanic, úpravny vod a čistíren odpadních vod, z odvětví automobilového, leteckého i obranného průmyslu (například z oblasti výroby radiolokačních a radiokomunikačních systémů), chemie pro zemědělství, kosmetiky i potravinářství.

Mise započne v Hanoji a bude pokračovat v Danangu, zakončena bude v Ho Či Minově Městě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…