Cyklistický tým Moravskoslezského kraje jede opět pro dobrou věc

08.08.2016 9:40 | Zprávy

Jedinečný závod pod názvem Metrostav handy cyklo maraton odstartoval v úterý 2. srpna v 13:00 hodin z Pražského hradu. Čtvrtý ročník jednoho z největších sportovních projektů u nás pomůže integraci handicapovaných občanů s veřejností. Devětatřicet týmů čeká 2222 kilometrů napříč Českou a Slovenskou republikou. Jediným omezením je čas, za který musí trasu ujet: 111 hodin. Na startu ani letos nechybí tým z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Cyklistický tým Moravskoslezského kraje jede opět pro dobrou věc
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Trasa závodu vede z Prahy do Bratislavy a zpět, napříč čtrnácti kraji. Účastníky jsou čtyř nebo osmičlenné cyklistické týmy. Součástí týmů musí být minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení. Každé družstvo navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít.

„Dlouhodobě podporujeme začleňování osob s handicapem do běžného života. Účast na tomto maratonu jsme si vyzkoušeli již loni a nemůžeme chybět ani letos. V mírně obměněné sestavě je osm cyklistů a pět členů doprovodu,“ říká ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza, kapitán týmu, který se do akce aktivně opět zapojí jako cyklista. „V našem týmu jede také  hand biker Antonín Hora, který je sám o sobě velkou motivací pro jedince krátce po úrazu či nemoci, protože se stal aktivním sportovcem i přes to, že se ocitl na vozíku. Naší patronkou je Aneta Heráková, studentka Střední školy hotelnictví a služeb v Opavě, která po vlakové nehodě nyní rehabilituje v Rehabilitačním ústavu Chuchelná. Rádi bychom jí pomohli získat finanční prostředky na nadstandardní rehabilitační pobyty. Naším počinem chceme nejen jí, ale i dalším osobám s handicapem pomoci s návratem do aktivního života,“ dodává Tomáš Kotyza.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…