CzechInvest: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na ochranu duševního vlastnictví a na poradenství o duševním vlastnictví

19.01.2022 11:48 | Tisková zpráva

Malé a střední podniky mohou ušetřit až 2 250 eur díky dotacím na ochranu duševního vlastnictví a dotacím na poradenství o duševním vlastnictví, o které mohou žádat u EUIPO už od 10. ledna 2022.

CzechInvest: Malé a střední podniky mohou žádat o dotace na ochranu duševního vlastnictví a na poradenství o duševním vlastnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Součástí Akčního plánu pro duševní vlastnictví Evropské Unie, který byl přijatý Výborem pro Evropské záležitosti Poslanecké sněmovny a Parlamentem České republiky, je i podpora malých a středních podniků. K schválení navržených projektů, které mají malé a střední podniky podporovat, došlo v listopadu loňského roku.

Pilotní projekt EUIPO z roku 2021
Pilotní projekt EUIPO cílený na podporu malých a středních podniků úspěšně probíhal již v roce 2021. Dotace byly určeny na poradenství o duševním vlastnictví (IP scan) a dotovány byly také přihlašovací poplatky pro ochranné známky a průmyslové vzory v EU.

Dotace pro rok 2022
Pro rok 2022 dojde k rozšíření dotací pro malé a střední podniky na ochranné známky, průmyslové vzory registrované mimo území Evropské unie, patentové přihlášky a zájemci se mohou spolehnout i na pomoc se strategií v oblasti duševního vlastnictví. Dobrou zprávou pro žadatele také je, že došlo ke zjednodušení administrativy a podniky mohou o dotace žádat kdykoliv během roku.

Dva typy voucherů pro dotace
V roce 2022 budou pro malé a střední podniky vydány dva typy voucherů.

První typ voucheru je určený pro dotace na IP scan a přihlášky ochranných známek a průmyslových vzorů, přičemž maximální výše dotace pro tento typ voucheru dosahuje 1 500 eur. V České republice je stanovena pro IP scan jednotná cena 900 euro a dotace na IP scan činí 90 %. Dotace na ochranné známky a průmyslové vzory registrované v EU je 75 % a dotace na mezinárodní ochranné známky a průmyslové vzory 50 %.

Druhý typ voucheru s maximální výší dotace 750 eur je určený pro dotace na národní patentové přihlášky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

11:54 ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

Energetici v Dukovanech dosáhli plánovaného zvýšení elektrického výkonu 3. výrobního bloku – špičkov…