CzechInvest pomáhá rozvíjet sociální podnikání v krajích

01.10.2022 12:18 | Tisková zpráva

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Pardubickým krajem pořádá mezinárodní konferenci Budoucnost sociálního podnikání v ČR, která proběhne 19. září. Jejím tématem bude inspirace, vize a zkušenosti v oblasti sociálního podnikání z České republiky a Slovenska. Akce volně navazuje na Akademii pro sociální podnikání, kterou agentura organizovala v minulosti.

CzechInvest pomáhá rozvíjet sociální podnikání v krajích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„Dopady sociálních podniků na ekonomiku krajů jsou stále významnější. Projevují se nejen v obratech nebo počtech zaměstnanců, ale například i v šíři služeb a produktů, které sociální podniky nabízejí. Díky tomu se mnohdy stávají dodavateli velkých podniků, jimž se dnes nedostává zaměstnanců,“ přibližuje důležitost sociálního podnikání Tomáš Vlasák, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest.
 
Konference není prvním případem, kdy se agentura CzechInvest angažuje v podpoře sociálního podnikání. Mezi roky 2020 a 2022 zrealizovala agentura Akademii pro sociální podnikání. Součástí konference bude jak prezentace absolventů Akademie, tak moderovaná diskuze Tomáše Vlasáka, který se podělí o své zkušenosti s rozvojem spolupráce mezi sociálními podniky a otevřeným trhem. Na aktivity v oblasti sociálního podnikání hodlá CzechInvest v nejbližších týdnech navázat i ve Zlínském kraji a na Vysočině.
 
Záměrem samotné konference je informovat, inspirovat a prezentovat tuzemské i zahraniční příklady dobré praxe vedoucí k podpoře sociálního podnikání. Součástí konference bude i vystoupení mistra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky nebo panelová diskuze se zajímavými hosty. Registrovat se můžete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce uložila ve 3. čtvrtletí 2022 za nedostatky u dětských hraček pokuty za více než 1 milion korun

14:02 Česká obchodní inspekce uložila ve 3. čtvrtletí 2022 za nedostatky u dětských hraček pokuty za více než 1 milion korun

Česká obchodní inspekce Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrolách bezpečnosti hraček i ve 3. …