CzechInvest pomáhá rozvíjet sociální podnikání v krajích

01.10.2022 12:18 | Tisková zpráva

Agentura CzechInvest ve spolupráci s Pardubickým krajem pořádá mezinárodní konferenci Budoucnost sociálního podnikání v ČR, která proběhne 19. září. Jejím tématem bude inspirace, vize a zkušenosti v oblasti sociálního podnikání z České republiky a Slovenska. Akce volně navazuje na Akademii pro sociální podnikání, kterou agentura organizovala v minulosti.

CzechInvest pomáhá rozvíjet sociální podnikání v krajích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„Dopady sociálních podniků na ekonomiku krajů jsou stále významnější. Projevují se nejen v obratech nebo počtech zaměstnanců, ale například i v šíři služeb a produktů, které sociální podniky nabízejí. Díky tomu se mnohdy stávají dodavateli velkých podniků, jimž se dnes nedostává zaměstnanců,“ přibližuje důležitost sociálního podnikání Tomáš Vlasák, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest.
 
Konference není prvním případem, kdy se agentura CzechInvest angažuje v podpoře sociálního podnikání. Mezi roky 2020 a 2022 zrealizovala agentura Akademii pro sociální podnikání. Součástí konference bude jak prezentace absolventů Akademie, tak moderovaná diskuze Tomáše Vlasáka, který se podělí o své zkušenosti s rozvojem spolupráce mezi sociálními podniky a otevřeným trhem. Na aktivity v oblasti sociálního podnikání hodlá CzechInvest v nejbližších týdnech navázat i ve Zlínském kraji a na Vysočině.
 
Záměrem samotné konference je informovat, inspirovat a prezentovat tuzemské i zahraniční příklady dobré praxe vedoucí k podpoře sociálního podnikání. Součástí konference bude i vystoupení mistra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky nebo panelová diskuze se zajímavými hosty. Registrovat se můžete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu

13:21 Ministerstvo zahraničí představuje brožuru Informační manipulace Kremlu

Svět stojí před důležitou výzvou. Informační manipulace, šířené záměrně s cílem ovlivňovat veřejné m…