CzechTourism: Zástupci ruských médií poprvé na Media Day

22.02.2020 19:27

Zástupci ruských e-medií navštívili Media Day, který se v letošním roce poprvé uskutečnil v rámci pražského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

CzechTourism: Zástupci ruských médií poprvé na Media Day
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

Pozornost trojice ruských novinářů upoutala nabídka Karlovarského kraje, regionu Střední Čechy a prezentace regionu Liberec, který v rámci Media Day představil projekt Crystal Valley. Liberec zároveń pozval novináře na vánoční presstrip s možností navštívit akci „České Vánoce“ v Jablonci. Jako ochutnávku této akce si mohli novináři během prezentace Jablobijoux vyzkoušet ruční výrobu ozdob a skleněných korálků.

Aby se putování po Česku neodehrávalo jen pod střechou výstavních hal v Letňanech, vydali se novináři i do oblíbeného Plzeňského kraje. V rámci cesty navštívili Interiéry Adolfa Loose v Plzni, objevili dosud ruskými turisty opomíjené město Klatovy s barokní lékárnou a katakombami, se zájmem si prohlédli Pavilon skla PASK a zamířili na hrad Švihov a Zbiroh. A protože nejlepší poznávání cizích krajů jde přes lokální dobroty, připravil na závěr cesty CzechTourism pro novináře kurz vaření. Pod dohledem zkušeného šéfkuchaře z Chefparade si vlastnoručně vyzkoušeli připravit českou klasiku, svíčkovou s karlovarským knedlíkem, což neopomněli okomentovat hojnými posty na sociálních sítích.

„Náš region je v očích ruského turisty neodmyslitelně spojen s Plzeňským pivovarem, který ročně v rámci jednodenní exkurze navštíví stovky návštěvníků. Rádi bychom ale pozornost individuálních návštěvníků upřeli také na další krásná místa našeho regionu. Jsem proto ráda, že se dlouhodobě daří efektivně spolupracovat s moskevským zastoupením CzechTourism, který návštěvu našeho regionu zařadil do programu presstripu,“ shrnula návštěvu ruských novinářů paní Martina Chomátová z Visit Plzeň, který bohatý program pro novináře zajistil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janáčkova filharmonie ruší a přesouvá koncerty

7:34 Janáčkova filharmonie ruší a přesouvá koncerty

Vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v České republice přistoupilo vedení Janáčkovy filharmo…