DPP: Vestibul stanice metra a autobusový terminál Českomoravská projdou modernizací

20.12.2019 22:11 | Zprávy

DPP schválil nové podmínky projektu revitalizace lokality.

DPP: Vestibul stanice metra a autobusový terminál Českomoravská projdou modernizací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Stanice metra Českomoravská a její okolí dostanou novou podobu. Samotný vestibul projde kompletní rekonstrukcí, jeho nepotřebná okrajová část bude zbourána, přibydou výtahy pro bezbariérový přístup, vznikne nový autobusový terminál a v bezprostřední blízkosti stanice metra vznikne developerský projekt investora. O modernizaci a výstavbu se postará společnost CRESCON, a. s., vítěz výběrového řízení na revitalizaci stanice metra Českomoravská, které vypsal Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) již v roce 2010. Vedení DPP se podařilo vyjednat nové, pro DPP výhodnější podmínky revitalizace lokality a posunout k realizaci projekt schválený DPP před více než devíti lety. Novou smluvní dokumentaci tento týden schválilo představenstvo DPP a dozorčí rada DPP udělila souhlas s jejím uzavřením. Nová smluvní dokumentace v plném rozsahu nahradí Memorandum o podmínkách vzájemné spolupráce uzavřené 18. dubna 2011.

Podle nové smluvní dokumentace je realizace celého projektu rozdělena do dvou hlavních fází. V první dojde k demolici nepotřebné okrajové části vestibulu a rekonstrukci samotného vestibulu stanice metra včetně výstavby výtahů a bezbariérového zpřístupnění. Tomu bude předcházet projektová příprava a získání všech potřebných povolení, které zajistí na své náklady investor. Předpokládaný termín dokončení modernizace vestibulu stanice metra Českomoravská je konec roku 2022.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…