DPP dokončil výstavbu trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice

03.12.2022 9:13 | Tisková zpráva

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výstavbu celé trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice a od soboty 3. prosince 2022 na ní zahájí zkušební provoz s cestujícími na lince č. 58. Jedná se o projekt elektrifikace autobusové linky č. 140 Palmovka – Miškovice a o první skutečnou trolejbusovou trať v novodobé historii Prahy. Její výstavbu DPP zahájil na začátku letošního ledna. Realizovalo ji sdružení společností Elektrizace Praha a OHLA ŽS. Náklady na výstavbu činily necelých 284 milionů korun.

DPP dokončil výstavbu trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

První část trolejbusové tratě, úsek Letňany – Čakovice, DPP dokončil a uvedl do zkušebního provozu symbolicky v sobotu 15. října 2022 u příležitosti 50. výročí ukončení provozu trolejbusů v Praze 
a 5 let od zahájení pilotního provozu v Prosecké ulici. „Jsem upřímně rád, že se zhotoviteli podařilo dokončit výstavbu kompletní infrastruktury pro první skutečnou trolejbusovou trať v novodobé historii Prahy podle harmonogramu. Od Drážního úřadu máme souhlasné stanovisko o uvedení stavby do zkušebního provozu. Po dokončení rekonstrukce Prosecké ulice, kterou zde prováděla Technická správa komunikací hl. m. Praha (TSK), tak můžeme zahájit zkušební provoz s cestujícími na lince č. 58 v celé délce trolejbusové tratě, tj. z Palmovky, přes Prosek, Letňany, Čakovice až do Miškovic, kam trolejbusy zavítají vůbec poprvé v historii. Projekt elektrifikace autobusové linky č. 140 tím ale úplně nekončí. Dokončen bude až poté, co si od výrobce převezmeme všech 15 kloubových trolejbusů, které jsme pro provoz na této trati vysoutěžili a budeme je moct nasadit do pravidelného provozu. Pevně věřím, že se tak stane na jaře příštího roku,“ řekl Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

19:21 ČEZ: Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně slaví 30 let

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, největší a nejvýkonnější přečerpávací elektrárna v Česk…