DPP proto důrazně vyzývá exekutory, aby v rámci akce milostivé léto zanechali postupu dvojnásobného účtování paušální náhrady na zastavení exekuce u jednotlivého případu. DPP současně vyzve Ministerstvo spravedlnosti ČR a Exekutorskou komoru ČR, aby k výše popsanému postupu zaujaly jednoznačné stanovisko a uvedly, jak mají dlužníci postupovat, setkají-li se s takovým případem.
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost (DPP) je dle novely občanského soudní řádu a exekučního řádu věřitelem, kterého se týkají podmínky tzv. milostivého léta. V souladu s požadavky vlastníka, tj. hl. m. Prahy, DPP svědomitě nastavil podmínky pro dlužníky tak, aby měli maximální možnost podmínek tzv. milostivého léta využít.
Z tohoto důvodu DPP vstoupil do jednání se všemi soudními exekutory, kteří vymáhají pohledávky z přirážek k jízdnému, tzv. pokut za jízdu načerno v pražské MHD. Na těchto jednáních byla mezi DPP a exekutory dosažena jasná shoda na právním názoru, že exekutoři budou vždy za každý jednotlivý případ požadovat paušální náhradu nákladů exekuce ve výši 908 Kč pouze jednou. Dle právního názoru DPP tvoří u každého jednotlivého případu jízdné a přirážka k jízdnému jednu jistinu, tj. jeden exekuční titul, s nímž má být spojena jedna paušální náhrada nákladů exekuce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva