DPP obnovuje informační dny pro zájemce o pozici řidič autobusu

19.04.2022 18:02 | Tisková zpráva

Po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opět pořádá informační den pro zájemce o pozici řidič autobusu, kde se mohou dozvědět všechny podrobnosti o této profesi.

DPP obnovuje informační dny pro zájemce o pozici řidič autobusu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Akce proběhne ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 14:30 v budově autoškoly v Ústředních dílnách DPP v Hostivaři v Praze 10. Je určena všem držitelům platného řidičského oprávnění skupiny B a C, ale také těm, kteří mají platné oprávnění skupiny D a současně průkaz profesní způsobilosti řidiče. Ti mohou získat náborový příspěvek 50 tisíc korun, pokud se stanou novými řidiči autobusů DPP.

„Mám velikou radost, že naše informační dny po více jak dvouleté pauze kvůli pandemii covidu-19 obnovujeme a můžeme tak osobně představit profesi řidič autobusů všem vážným zájemcům. Naším cílem je podat o této profesi dostatečně podrobné informace, aby uchazeč svému budoucímu povolání dokázal plně porozumět. Veškeré dotazy pak ochotně zodpoví naši fundovaní zaměstnanci,“ říká Zuzana Větrovcová, vedoucí oddělení Výběr a nábor zaměstnanců DPP a dodává: „Všechny uchazečky a všichni uchazeči se zájmem stát se řidičem autobusu v DPP jsou srdečně zváni na prezentaci tento čtvrtek od 14:30.“

Zájemci o povolání řidiče autobusu se na setkání dozvědí základní informace o právním vztahu nového zaměstnance DPP, kvalifikačních dohodách, přehledu platné legislativy obecně, v neposlední řadě mzdové podmínky a přehledy příplatků. DPP má dlouholetou tradici a poskytuje stabilní zázemí pro svůj personál, což s sebou nese i mnohé benefity. Jaké to jsou, se zájemci rovněž dozvědí na informačním dni. Nebudou chybět ani informace o typech a délkách pracovních směn řidičů, nebo například o způsobu zařazování řidičů do turnusů. Zájemci o práci řidiče se také seznámí s odbavovacím a informačním systémem v autobusech, s činností výpravny, vozovým parkem DPP a střediskem garážmistrů.

Pokud se uchazeči či uchazečky rozhodnou, že chtějí usednout za volant pražských autobusů, čeká je přezkoušení z řízení vozidla hmotnostní kategorie, ke které vlastní řidičské oprávnění, dále je bude čekat lékařská prohlídka a dopravně psychologické vyšetření. Přezkoušení z jízdy bude možné absolvovat už během informačního dne přímo na místě v Ústředních dílnách DPP.

Informační den je určen jak pro držitele řidičského oprávnění pro skupinu B a C s platným průkazem profesního osvědčení i bez něj. Samozřejmě jsou na akci vítáni také řidiči, kteří již řidičské oprávnění pro skupinu D vlastní. Uchazeči o povolání s řidičským oprávněním B nebo C budou moci skupinu D získat po nástupu do DPP a řidičský kurz absolvovat zdarma v předem dohodnutém termínu.

Náborový příspěvek ve výši 50 tisíc korun mohou získat noví zaměstnanci, kteří jsou držiteli platného řidičského průkazu skupiny D a platného průkazu profesní způsobilosti řidiče. DPP tento příspěvek vyplatí, pokud se zaměstnanec smluvně zaváže zůstat v pracovním poměru u DPP po dobu nejméně 3 let.

Pokud se někteří zájemci nebudou moci informačního dne (na adrese U Vozovny 6, Praha 10) zúčastnit, ale stojí o práci řidiče autobusu MHD u DPP, mohou přímo kontaktovat náborovou kancelář DPP na bezplatné lince 800 220 020. Všechny potřebné informace naleznou také na webových stránkách DPP zde.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku

17:05 Český rozhlas pozastavuje kvůli bezpečnosti účty na TikToku

Český rozhlas se rozhodl pozastavit využívání sociální sítě TikTok pro prezentaci svého obsahu a akt…