Do konkurzu na ředitele Agentury pro sociální začleňování se přihlásilo sedm zájemců

23. 5. 2015 13:26

Úřad vlády ČR uzavřel 14. května příjem přihlášek do výběrového řízení na ředitele/ředitelku Odboru pro sociální začleňování Sekce lidských práv Úřadu vlády ČR (Agentura pro sociální začleňování). Přihlásilo se celkem sedm zájemců. Jméno vítěze bude známo ve středu 27. května.

Do konkurzu na ředitele Agentury pro sociální začleňování se přihlásilo sedm zájemců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

V pondělí 18. května byla ustanovena tříčlenná výběrová komise. Prvního člena jmenoval vedoucí Úřadu vlády. Dalšího hodnotitele navrhl ministr Dienstbier a třetím členem komise se stal externí odborník specializující se na sociální vyloučení.

Komise zasedla ještě v pondělí a rozhodla, že všech sedm uchazečů pozve do druhého kola.  Vzhledem k časovým možnostem zájemců členové komise rozložili pohovory do tohoto a příštího týdne.  Poslední proběhnou v pondělí 25. května.

Po vyhodnocení znalostí uchazečů vybere komise nejlepší z nich a předloží jejich jména ministrovi pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřímu Dienstbierovi a náměstkyni Martině Štěpánkové. Ti jméno nového ředitele/ředitelky Odboru pro sociální začleňování (Agentury) oznámí ve středu 27. května. S jeho předpokládaným nástupem do funkce se počítá během června 2015.

Složení výběrové komise se kvůli mediálnímu tlaku zveřejní po skončení výběrového řízení.  Jména uchazečů jen s jejich svolením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Dočasné přerušení na trase Palmovka – Bulovka

7:31 DPP: Dočasné přerušení na trase Palmovka – Bulovka

Informace o plánovaném přerušení tramvajových linek.