Dopravní podnik od zítřka obnoví provoz trasy metra C

06.06.2013 16:48 | Zprávy

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) úspěšně vyřešil průsak vody ve stanici metra Nádraží Holešovice, kterým se zabýval posledních 48 hodin. Díky tomu se zítra linka metra C rozjede po celé své trase. Pražské metro se tak od zítřka dostává takřka do plného provozu. Vlaky budou vozit cestující s omezením v 8 stanicích, kterými budou soupravy metra bez zastavení pouze projíždět.

Dopravní podnik od zítřka obnoví provoz trasy metra C
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

„Věřím, že všichni obyvatelé Prahy, zejména cestující ze severu, ocení rychlé zprovoznění metra C v celé trase Háje – Letňany. Je to další významný krok při obnově standardní dopravy po letošní velké vodě, která zasáhla metropoli,“ vysvětlil generální ředitel DPP Milan Křístek.

Cestující, kteří využívají některou z osmi uzavřených stanic, mohou použít standardních tramvajových linek. Zároveň bude na trase C v delších intervalech i nadále fungovat náhradní autobusová doprava XC v úseku Kobylisy – Muzeum. Kompletní obnovení provozu metra včetně tramvajových a autobusových linek lze očekávat během několika dní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Myslíme i na bezpečí neslyšících

7:33 HZS ČR: Myslíme i na bezpečí neslyšících

Už jste to slyšeli? Dnes si připomínáme Světový den sluchu. Sluch (spolu se zrakem) je bránou do oko…