Evropská komise přijala štít EU–USA na ochranu soukromí

28.07.2016 13:20 | Zprávy

Evropská komise spouští štít EU–USA na ochranu soukromí, který přináší solidnější ochranu transatlantických toků údajů.

Evropská komise přijala štít EU–USA na ochranu soukromí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Tento nový rámec chrání základní práva všech osob v EU, jejichž osobní údaje jsou přenášeny do Spojených států, a vyjasňuje právní prostředí, v němž se pohybují podniky, které s toky údajů mezi EU a USA pracují.

Místopředseda Komise pro jednotný digitální trh Andrus Ansip uvedl: „Dnes jsme schválili nový štít EU–USA na ochranu soukromí, který ochrání osobní data našich spoluobčanů a zavede jasnější prostředí pro firmy. Spolu se všemi našimi partnery v Evropě a v USA jsme vynaložili maximální úsilí, abychom dospěli k výhodné dohodě a abychom k ní dospěli co nejdříve. Toky dat mezi našimi dvěma kontinenty mají pro naši společnost i ekonomiku zásadní význam – a nyní máme solidní rámec, který těmto tokům zajistí ty nejlepší a nejbezpečnější podmínky.“

Komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věra Jourová k tomu dodala: „Štít EU–USA na ochranu soukromí je robustní nový systém ochrany osobních údajů Evropanů, který podnikům dává právní jistotu. Přináší přísnější normy ochrany údajů, jejichž nedodržování je lépe postižitelné, zavádí opatření na ochranu proti přístupu vládních orgánů k osobním údajům a zjednodušuje možnosti nápravy, které mohou fyzické osoby využít v případě stížnosti. Nový rámec tak obnoví důvěru spotřebitelů v případech, kdy jsou jejich údaje předávány přes Atlantik. S evropskými orgány pro ochranu údajů, Evropským parlamentem, členskými státy a našimi protějšky v USA jsme společně pracovali na realizaci dohody, která zavádí nejvyšší standardy ochrany osobních údajů Evropanů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…