FN Hradec Králové: Kliniku onkologie a radioterapie v březnu rozzářily tulipány od dětí ze škol

13.04.2020 21:38

Stovky obrázků tulipánů, vyrobených dětmi z mateřských, základních a uměleckých škol z Královéhradeckého kraje, ozdobily na začátku března lůžková oddělení Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové.

FN Hradec Králové: Kliniku onkologie a radioterapie v březnu rozzářily tulipány od dětí ze škol
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Klinika se i letos zapojila do akce Tulipánový měsíc, která připomíná veřejnosti, že lidé s onkologickým onemocněním čelí mnoha výzvám.

„Celý projekt přinesl onkologickým pacientům radost a potřebnou energii na boj s nemocí a oživil dětskými pracemi prostředí naší kliniky,“ uvedl přednosta onkologické kliniky prof. MUDr. Jiří Petera, Ph.D.

Akci Tulipánový měsíc pořádala v České republice nezisková organizace Amelie, která akcí upozorňuje na fakt, že onkologičtí pacienti potřebují nejen odbornou léčbu, ale i významnou psychosociální podporu a laskavý přístup. Bližší informace je možné najít na www.amelie-zs.cz.

Na klinice byly vystaveny obrázky a práce dětí ze škol ZŠ Týniště nad Orlicí, ZUŠ Týniště nad Orlicí, MŠ Chlum (Všestary) a ZŠ Karla IV. Nový Bydžov. „Všem dětem, které obrázky a rukodělné výrobky s motivy tulipánů vytvořily a nemocnici věnovaly, velmi děkujeme,“ uvedla koordinátorka akce ve FN HK Mgr. Andrea Nečasová.

K Tulipánovému měsíci se opět zapojila Základní škola a Mateřská škola při Fakultní nemocnici, Hradec Králové. Sedmnáctiletá pacientka se rozhodla vyrobit náramky s léčivými kameny pro pacientky Onkologické a radiologické kliniky FN HK, do výroby se zapojili také další dětští pacienti. Výroba náramků se stala součástí projektu Královéhradeckého kraje Budeme v pohodě. „Na výrobu jsem použila acháty, kříšťál i opál, aby pacientkám dodaly tolik potřebnou sílu na boj s nemocí,“ řekla autorka nápadu, která vyrobila na čtyři desítky náramků, které koncem února udělaly radost ženám ve stacionáři a také na lůžkových odděleních onkologie. „Náramek jsem už skutečně dlouho nedostala, moc Vám děkuju za krásný dárek,“ řekla jedna z pacientek. Další poděkovala i personálu kliniky. „To je krásné, vy jste tady na nás všichni moc hodní, moc si toho vážíme,“ řekla pacientka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Sněmovna schválila novelu zákona o elektronických komunikacích

7:34 CzechInvest: Sněmovna schválila novelu zákona o elektronických komunikacích

Až na výjimky musí uživatel souhlasit s použitím cookies