FNUSA: Dnes jsme v areálu nemocnice otevřeli třetí odběrové místo

26.10.2020 14:21

Momentálně máme ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 128 pacientů s onemocněním COVID-19. Třináct je na anesteziologicko resuscitační klinice, z toho 10 pacientů na umělé plicní ventilaci (jeden také na přístroji ECMO, tři na podpoře kyslíkem), zdravotní stav všech je vážný. 14 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, zbylí na lůžkách s kyslíkem a standardních lůžkách.

FNUSA: Dnes jsme v areálu nemocnice otevřeli třetí odběrové místo
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Pokud se jedná o počty nakaženého zdravotnického personálu – celkem je nemocných 111 zdravotníků – 21 lékařů, 85 nelékařů, 5 fyzioterapeutů. V pracovní karanténě máme 160 zaměstnanců, v domácí karanténě 43. Na OČR je 35 zaměstnanců.

Dnes jsme v areálu nemocnice otevřeli třetí odběrové místo. Nachází se stejně jako dvě předchozí místa v budově C, jedná se vlastně o třetí ambulanci na stejném místě. Zájem o odběry je stále vyšší, dnes ráno bylo možné objednat se k nám nejdříve v sobotu 31. října. Denně teď budeme mít zhruba 330 stěrů – ať již veřejnost (indikovaní i samoplátci), naše pacienty či vybrané zaměstnance. Obě naše laboratoře nyní vyhodnocují necelých 700 vzorků, během následujících dvou týdnů bychom se chtěli dostat na celkové číslo 1300 a pomoci tak i dalším zdravotnickým zařízením, jejichž laboratorní kapacita není tak vysoká.

Stále platí, že máme cca 10 procent samoplátců a zhruba 30 procent testovaných je pozitivních na onemocnění COVID-19.

Pokud se jedná o nástupy mediků a dalších vysokoškoláků se zdravotnickým zaměřením, 42 jich již nastupuje tento týden do směn, 18 dalších se připravuje. Prozatím se k nám nedostali žádní středoškoláci, zažádali jsme si o 67.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice: Kardiocentrum provedlo unikátní implantaci katetrové mitrální chlopně

8:40 Nemocnice České Budějovice: Kardiocentrum provedlo unikátní implantaci katetrové mitrální chlopně

Ve středu 1. září provedli českobudějovičtí kardiologové a kardiochirurgové unikátní implantaci mitr…