FNUSA: Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně

05.03.2021 11:48

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 118 pacientů s onemocněním COVID-19. Čtrnáct pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (jeden také na přístroji ECMO). Jejich zdravotní stav je vážný.

FNUSA: Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Nyní je 32 pacientů covid+ na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách (osm na umělé plicní ventilaci), stav 23 z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách. V současné době máme 37 nakažených zdravotníků, všichni jsou nelékaři. V tuto chvíli máme volných pro covid+ pacienty 8 JIP lůžek, z toho dvě ventilovaná, standardních lůžek máme po otevření dalšího covidového oddělení na neurochirurgické klinice 33.

Zájem strany veřejnosti o antigenní testování vzrostl dvojnásobně již minulý týden, tento týden pak enormně kvůli testování ve firmách. Plošně však žádnou firmu netestujeme, již na to nemáme personální kapacity. V současné době otestujeme denně 350 lidí na antigen, cca 160 na PCR (tady je zájem zhruba pořád stejný). Nyní máme obsazené všechny termíny tento a příští týden. V pondělí otevřeme termíny na další týden, předpokládáme, že budou plné během několika desítek minut.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19919 lidí

Jeden z našich mobilních očkovacích týmu začne od pondělka 8. 3. očkovat denně v Hustopečích, kde Jihomoravský kraj ve spolupráci s městem Hustopeče a naší nemocnicí vytvořil v místním společenském domě velkokapacitní očkovací centrum. „Počty očkovaných se budou vyvíjet dle dostupnosti vakcíny, zatím to bude 200 lidí denně, postupně chceme počty navyšovat. Očkovat budeme pouze vakcínou Comirnaty od Pfizeru. Naši zdravotníci budou očkovat všechny indikované v daném čase – stejně jako v nemocnici. Tzn. momentálně 80+, 70+, zdravotníky, učitele. Rezervace již byla spuštěna,“ uvedl vedoucí mobilního očkovacího týmu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Libor Urbánek, Ph.D.

Druhý mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně bude nyní ještě zhruba čtyři týdny jezdit do domovů pro seniory či domovů s pečovatelskou službou v JMK. Naše mobilní očkovací týmy naočkovaly polovinu těchto zařízení v Jihomoravském kraji.

Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně, včera to například bylo 492 lidí (plus 132 v domovech seniorů).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: V Lotyšsku budou poprvé nasazeni ženisti

21:23 Armáda ČR: V Lotyšsku budou poprvé nasazeni ženisti

Součástí Alianční předsunuté přítomnosti eFP v Lotyšsku je od července zesílená pontonová četa. Jedn…