Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady

19.08.2016 14:39

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti CITITI SERVIS s.r.o. za porušení zákona o kontrole. Firma, která měla v minulosti oprávnění podnikat v oblasti nakládání s odpady, včetně nebezpečných, neposkytla inspektorům informace a doklady potřebné k provedení kontroly zaměřené na nebezpečné chemické látky a směsi. Tím fakticky znemožnila kontrolu provést. Vzhledem k tomu, že společnost také opakovaně porušovala zákon o odpadech, požádala ČIŽP živnostenský úřad, aby firmě zrušil živnostenské oprávnění v oblasti nakládání s odpady. Ten žádosti vyhověl a v současné době už firma v této sféře podnikat nesmí.

Firma CITITI SERVIS opakovaně znemožňovala kontroly. Dostala pokutu a nesmí podnikat v oblasti nakládání s odpady
Foto: ČIŽP
Popisek: Česká inspekce životního prostředí, ČIŽP

„Při kontrole ČIŽP požadovala po společnosti CITITI SERVIS s.r.o. předložení dokladů, které měly objasnit převzetí a další nakládání s 1537 tunami nebezpečných chemických látek a směsí zpětně získaných z odpadů. Firma inspekci neposkytla informace o tom, komu dále tyto nebezpečné chemické směsi předala a jaké k nim poskytla bezpečnostní listy.“ uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně s tím, že společnost úplně přestala s inspektory komunikovat.

„Pro životní prostředí je velmi nebezpečné, pokud inspektoři nemohou zjistit, kde nebezpečné chemické látky ve skutečnosti končí. Zatajování těchto informací znemožňuje sledování pohybu nebezpečných látek a to nelze tolerovat. Jestliže firmy do svého vlastnictví prokazatelně přijímají velké množství odpadů, s inspekcí nekomunikují a neumí prokázat, jak s odpadem naložily, je to závažné porušení zákona a navíc společensky naprosto nepřijatelné jednání. Proto jsme velmi rádi, že této firmě bylo i díky našim intervencím odebráno živnostenské oprávnění pro nakládání s odpady,“ řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

ČIŽP už firmě CITITI SERVIS v minulosti jednu čtyřsettisícovou pokutu za neumožnění kontroly uložila. Další sankci dva miliony korun společnost dostala dříve také za opakované porušování zákona o odpadech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: 1 úřad, 1 razítko, 1 proces, maximálně 1 rok. To zajistí rekodifikace stavebního práva

15:18 Hospodářská komora: 1 úřad, 1 razítko, 1 proces, maximálně 1 rok. To zajistí rekodifikace stavebního práva

Necelý rok trvala příprava věcného záměru stavebního zákona, který je prvním krokem komplexní rekodi…