První EKOvýzva proběhla již v roce 2015 a impulsem pro její uspořádání byla debata o všudypřítomnosti plastového odpadu mezi dobrovolníky Greenpeace v Brně. Dodnes je EKOvýzva dobrovolnický projekt. Problém plastového znečištění je ovšem dnes ještě palčivější než tehdy, získává zaslouženou pozornost a věnují se mu i kampaně organizace Greenpeace po celém světě. Letos se budou lidé moci zapojit do startující kampaně proti jednorázovým plastům i v České republice, která v druhé polovině dubna naváže na EKOvýzvu.
Projekt EKOvýzva podporuje všechny, kteří vidí možnost změny svého každodenního chování tak, aby omezili negativní dopady na životní prostředí. Po dobu jednoho měsíce si každý může zkusit změnit své návyky, naučit se s nimi žít a vnímat pozitivně změnu ve svém chování vůči okolí. Stránky www.ekovyzva.cz jsou koncipovány jako blog, kde lidé po registraci píší o svých zjištěních a o každodenním životě s výzvou. V minulých ročnících se do projektu zapojovaly ročně stovky lidí a aktivně se podílely na pozitivní změně ve svém okolí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Greenpeace , odpady , TZ , plasty , EKOvýzva
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…