Greenpeace: Akce proti plastovému odpadu v projektu EKOvýzva

28.03.2018 11:56

Od dnešního dne se mohou lidé registrovat do projektu EKOvýzva a vybírat si, jakým způsobem by chtěli v dubnu změnit svoje návyky, aby snížili svou ekologickou stopu. K dispozici jsou jim nové webové stránky, které slouží jako platforma pro výměnu informací a tipů mezi účastníky. V minulých letech patřily mezi oblíbené výzvy omezení spotřeby živočišných produktů, minimum odpadu či měsíc bez palmového oleje.

Greenpeace: Akce proti plastovému odpadu v projektu EKOvýzva
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.
reklama

První EKOvýzva proběhla již v roce 2015 a impulsem pro její uspořádání byla debata o všudypřítomnosti plastového odpadu mezi dobrovolníky Greenpeace v Brně. Dodnes je EKOvýzva dobrovolnický projekt. Problém plastového znečištění je ovšem dnes ještě palčivější než tehdy, získává zaslouženou pozornost a věnují se mu i kampaně organizace Greenpeace po celém světě. Letos se budou lidé moci zapojit do startující kampaně proti jednorázovým plastům i v České republice, která v druhé polovině dubna naváže na EKOvýzvu.

Projekt EKOvýzva podporuje všechny, kteří vidí možnost změny svého každodenního chování tak, aby omezili negativní dopady na životní prostředí. Po dobu jednoho měsíce si každý může zkusit změnit své návyky, naučit se s nimi žít a vnímat pozitivně změnu ve svém chování vůči okolí. Stránky www.ekovyzva.cz jsou koncipovány jako blog, kde lidé po registraci píší o svých zjištěních a o každodenním životě s výzvou. V minulých ročnících se do projektu zapojovaly ročně stovky lidí a aktivně se podílely na pozitivní změně ve svém okolí.

Každá výzva má svého vyzyvatele nebo vyzyvatelku - osobu, která se rozhodne této výzvě dát svou tvář, důkladně se jí věnovat po celý měsíc, jít příkladem a být aktivní jak v komunikaci s účastníky, tak ve hledání řešení problémů, které výzva přináší. Další účastníci a účastnice si zvolí svoji výzvu a vyměňují si poznatky na webu EKOvýzvy. Letos na Den Země 22. dubna proběhne v Praze v Kasárnách Karlín promítání filmu Plastický oceán (A Plastic Ocean) a debata s vyzyvateli a vyzyvatelkami.

Letošní EKOvýzva bude trvat od 1. do 30. dubna, a bude tedy poprvé ohraničena jedním konkrétním měsícem. Dříve její začátek či konec určovaly termíny březnové Hodiny Země či dubnového Dne Země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: V domově seniorů na Františkově provádějí preventivní opatření spojená s koronavirem

10:49 Liberecký kraj: V domově seniorů na Františkově provádějí preventivní opatření spojená s koronavirem

Z důvodu potvrzené nákazy jednoho z pracovníků Domu seniorů Liberec–Františkov a jednoho klienta bud…