Hasiči DPP pomohli uhasit rozsáhlý požár haly v Hostivaři

09.05.2018 20:15

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oceňuje úsilí, které vynaložili hasiči DPP při likvidaci požáru v ulici U Továren v Hostivaři. Celkem se na uhašení velkého požáru haly podílelo 23 hasičů DPP.

Hasiči DPP pomohli uhasit rozsáhlý požár haly v Hostivaři
Foto: DPP
Popisek: Zasahující hasiči DPP při likvidaci požáru v ulici U Továren v Hostivaři

„Zajišťovali jsme plnění vaku používaného vrtulníkem pro shoz vody a kyvadlovou dopravu vody na požářiště. Náš zásah trval celkem 14 hodin. Chtěl bych ocenit nasazení našich kolegů, kteří přispěli k uhašení rozsáhlého požáru,“ říká vedoucí odboru HZS DPP Karel Pátek.

HZS DPP tak při rozsáhlém úterním požáru  osvědčil svou připravenost pomoci i mimo budovy v majetku DPP. Jednotka je součástí integrovaného záchranného systému a často vysílá své členy i ke spolupráci s jednotkami Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.

„Disponujeme velmi kvalitním technickým vybavením a naši zaměstnanci procházejí odpovídajícím výcvikem. Ročně řešíme kolem pěti set mimořádných událostí, souvisejících s provozem městské hromadné dopravy. Převážně se jedná o likvidace následků dopravních nehod, úniků provozní kapalin a další technické zásahy,“ dodává Pátek.

HZS DPP vznikl v roce 1973. Tvoří ho celkem 147 zaměstnanců, profesionálních hasičů vyškolených a vycvičených pro oblast požární prevence a pro problematiku specifických zásahů v metru, provozu kolejových vozidel na tramvajových tratích a obecně v provozu městské hromadné dopravy. Součástí jednotky je i lezecká skupina vycvičená pro zásahy ve výškách a nad volnou hloubkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Revitalizace ramene Jordán u Týniště nad Orlicí

20:51 Povodí Labe: Revitalizace ramene Jordán u Týniště nad Orlicí

Státní podnik Povodí Labe zahajuje revitalizaci ramene Jordán na Orlici u Týniště nad Orlicí. V rámc…