Hitem letošního roku jsou kroužky zaměřené na vědecké pokusy

8.9.2013 6:00 odp.

Každé září rodiče řeší nejen nástup dětí do školy, ale také výběr vhodných zájmových kroužků pro smysluplné užití volného času. Zájmy dětí a přání rodičů se vyvíjejí a podléhají módním trendům. Zatímco před pěti lety bylo populární hrát florbal či zpívat jako „superstar“, před dvěma roky chtěl každý vařit jako Babica či Pohlreich, letošním hitem jsou kroužky zaměřené na vědecké pokusy.

Hitem letošního roku jsou kroužky zaměřené na vědecké pokusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zaměstnanec v laboratoři

Obecně prospěšná společnost Kroužky si dala za cíl zvýšit primární gramotnost dětí již v mateřské škole u dětí od pěti let. A to formou zájmových kroužků, které budou děti bavit.

Poznávání základů chemie, fyziky a přírodovědy formou zajímavých a bezpečných pokusů budou hlavním letošním hitem v nabídce zájmových kroužků. „Školství nyní vychovává samé právníky, konzultanty, diplomaty, ale málokdo umí přemýšlet a vysvětlit přírodovědné zákonitosti a na ně navázat dalšími třeba technickými obory. Chceme probudit zájem o přírodní vědy už u dětí předškolního věku,“ vysvětlila Květa Štěrbová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Kroužky ČR východ.

Kroužek Vědecké pokusy je určen pro děti ve věku 5 až 9 let.  „Děti pracují podle metodiky vytvořené odbornými pedagogy, pracují s laboratorním materiálem, který do škol dodáváme v praktickém boxu, vše si zaznamenávají hravou formou do svého vědeckého deníku, dbáme na bezpečnost a záživnost každé lekce!" dodává Štěrbová.

Děti budou ve volném čase stále rády sportovat, věnovat se hudbě, nebo cizím jazykům, ale nyní mají možnost i prozkoumat a samy si vyzkoušet přírodovědné pokusy. Každé dítě láká použít pipetu, zkumavku nebo odměrnou kádinku a díky tomu zjistit, jak funguje například sopka. Je důležité, aby kroužek s vědeckými pokusy vedli pouze odborně školení učitelé, tak jak je to ve společnosti Kroužky.

Cena zájmového kroužku Vědecké pokusy činí 1050 Kč, včetně pomůcek a vědeckého deníku. Cena většiny dalších kroužků společnosti Kroužky, které probíhají přímo v MŠ a ZŠ, je 550 Kč. Více informací, jaký je vhodný kroužek pro vaše dítě, naleznete na www.krouzky.cz.

Společnost Kroužky organizuje zájmové aktivity již 15 let. Její kroužky navštěvuje celkem 10 tisíc dětí z mateřských a základních škol v Praze a východních Čechách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tiskovky.info

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

22:11 FN Hradec Králové: Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku implantovali již 100 kochleárních implantátů

Lékaři Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Hradec Králové proved…