Hospodářská komora organizuje v norském Oslu obchodní jednání českých a norských firem

05.04.2022 14:12 | Tisková zpráva

Do norského Osla dnes odletí podnikatelská delegace na třídenní podnikatelskou misi. V hlavním městě Norského království budou jednat o nových a již rozvinutých obchodních zakázkách během Česko-norského podnikatelského fóra, které organizuje Hospodářská komora České republiky ve spolupráci se Zastupitelským úřadem České republiky v Oslu.

Hospodářská komora organizuje v norském Oslu obchodní jednání českých a norských firem
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

„S honorálními konzuly budeme hovořit zejména o obchodních příležitostech v regionech Bergen a Trondheim. Po podnikatelském fóru proběhnou dvoustranná jednání českých a norských firem,“ upřesnil program mise viceprezident Hospodářské komory a majitel Proma Reha z České Skalice Radek Jakubský. „Rádi bychom ale otevřeli i téma možných částečných dodávek zemního plynu z Norska, zajímat nás budou i zkušenosti s obnovitelnými zdroji energie, plánujeme projednat i možnou spolupráci v oborech moderní ekonomiky,“ dodal.

Na podnikatelském fóru vystoupí kromě Radka Jakubského také náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová, vrchní ředitelka sekce evropských záležitostí a mezinárodního obchodu norského ministerstva zahraničních věcí Laila Stenseng a český velvyslanec v Norsku Jaroslav Knot.

Desetičlennou delegaci tvoří např. firma provádějící výcvik personálu podílejícího se přímo nebo nepřímo na zajišťování letových služeb, benešovský výrobce nádrží, sil, zásobníků a komponent k vodním elektrárnám nebo výrobci zdravotnických lůžek. Řada z těchto podniků v Norsku již působí, což je i příklad stavební firmy Metrostav.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…