Iniciativa Mít svůj domov zúčtuje plnění slibů v oblasti sociálního bydlení, které daly vládní strany před minulými volbami

28.01.2017 17:40

Iniciativa Mít svůj domov pořádá veřejné shromáždění, kde na ozvučeném pódiu zúčtujeme plnění slibů v oblasti sociálního bydlení, které daly vládní strany před minulými volbami. Koná se 30. 1. 2017, 17:00 před Palácem Kinských na Staroměstském náměstí.

Iniciativa Mít svůj domov zúčtuje plnění slibů v oblasti sociálního bydlení, které daly vládní strany před minulými volbami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Iniciativa Mít svůj domov dala vládě ČR čas do konce ledna na schválení zákona o sociálním bydlení. Podle posledních vyjádření vláda tento termín nestihne dodržet, a byznys s chudobou tak bude moci nerušeně kvést dalších 10 let. Vyzvali jsme proto všechny zainteresované občany a občanky, aby s námi přišli vyjádřit nesouhlas.

Akce začne na Staroměstském náměstí před Ministerstvem pro místní rozvoj, které jíž 10 let úspěšně blokuje přijetí zákona o sociálním bydlení. Zákon o sociálním bydlení totiž slibovala už vláda Mirka Topolánka. Na veřejném shromáždění zhodnotíme předvolební sliby vládních stran a realitu jejich vládnutí v oblasti sociálního bydlení. Vystoupí protagonisté kampaně Mít svůj domov, lidé v bytové nouzi z celé ČR, představitelé charit a organizací, které se věnují různým cílovým skupinám zákona o sociálním bydlení. Lidé v bytové nouzi z Prahy, Brna, Ostravy, Karviné, aj. měst ČR budou pro potřeby novinářů přítomni.

Shromáždění podporovatelů zákona se následně vydá na pochod před Úřad vlády, kde předá petice za přijetí zákona.

Co tedy vládní strany slibovaly a jaká je realita?

ANO (2013): “Přijetí zákona o sociálním bydlení vidíme jako jeden za základních kroků”

ANO (2016): “Spolu s MMR úspěšně blokujeme návrhy zákona o sociálním bydlení od MPSV”

KDU-ČSL (2013): “Budeme se snažit především o přijetí zákona o sociálním bydlení”

KDU-ČSL (2017): “Odmítám, aby stát rozdával byty. Každý, kdo má zkušenosti s placením nájmu nebo hypotéky, ví, že bydlení je nákladná a zásluhová věc.”

ČSSD (2013): “Přijetí zákona o sociálním bydlení je nezbytné.”

A po čtyřech letech: ČSSD (2017): “Zákon o sociálním bydlení bude prioritou vlády pro rok 2017.”

Mít svůj domov je iniciativa, která vyzvala vládu k přijetí zákona o sociálním bydlení ještě v tomto volebním období. Spojujeme více než 100 neziskových organizací a institucí; dále známé osobnosti, které nám prostřednictvím videa vyjádřily podporu, jako Jan Sokol, Janek Ledecký, Jiří Lábus, Ladislav Heryán, Magda Vášáryová, Milena Černá, Michal Horáček, Osamu Okamura či Petr Pithart, ad. a více než 3 000 občanů, kteří se připojili k petici a k Výzvě vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

22:30 Letiště Praha: Společnost Delta Air Lines obnoví přímé letecké spojení s Prahou

Americká letecká společnost Delta Air Lines obnoví od 26. května 2022 přímé letecké spojení z Prahy …