Ježíšek chodí vybírat dárky i na Šumavu

03.12.2013 13:37 | Zprávy

Na celé Šumavě už se prodalo více než tisíc originálních plyšáků. Tržby plynoucí z prodeje vydělaly Správě šumavského parku na nového brigádníka. Nejvíce prodávaný plyšák se bude křtít pod nejvyšším vánočním stromem na Kvildě, kde budou k vidění i další tipy na vánoční dárky z produkce Správy NP a CHKO Šumava. Hned poté šumavští plyšáci vyrazí na celosvětové turné.

Ježíšek chodí vybírat dárky i na Šumavu
Foto: NP Šumava
Popisek: Šumavská informační střediska obsadili plyšáci

1043 plyšáků – přesně tolik originálních plyšových zvířat prodala Správa NP a CHKO Šumava za jediný měsíc od jejich uvedení na trh.

„Nastavili jsme nově marketing zaměřený na nejfrekventovanějšího návštěvníka a tím je rodina s dětmi. Snažíme se lépe pracovat s veřejností, než tomu bylo v předchozích letech a proto víme, co lidé chtějí. Podle zpětné vazby, kterou ze strany veřejnosti máme je náš směr správný. Šumava to již není kůrovec a problémy. Šumava je především místo pro zábavu a místo kam se vyplatí vyrazit na dovolenou,“ říká Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

První týden se plyšáci prodávali pouze na informačních střediscích Správy NP a CHKO Šumava. Zájem byl nečekaně veliký a plyšáci po pouhých několika dnech z nabídkových pultíků téměř zmizeli. V průběhu listopadu putovali na eshop. „Od prvního týdne jsme zavalení objednávkami. Nestačíme plyšáky doplňovat a tak postupně některé druhy dochází a pak se do nabídky za pár dní vrací. Museli jsme najmout brigádníka, který plyšáky balí a posílá je zákazníkům,“ uvádí Petra Střelečková, vedoucí informačních středisek s tím, že díky plyšákům se tržby na e-hopu zněkolikanásobily a plyšáci si vydělali na nové pracovní místo na Šumavě. „Lidé si společně s plyšákem objednají i další zboží. Teď před Vánocemi nejčastěji naše oblečení se značkou Clothes collection of the Národní park Šumava,“ doplňuje Petra Střelečková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.