Jihočeský kraj zve na dvojvýstavu

12.03.2018 7:36 | Zprávy

KreBul, o.p.s. prezentuje svou činnost v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Po celý měsíc zde probíhá dvojvýstava – KreBul, o.p.s. v kostce a SeniorPoint Prachatice v obrazech. Výstava je přístupná v pracovní době krajského úřadu po celý březen.

Jihočeský kraj zve na dvojvýstavu
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

V pátek 2. března zahájila Jitka Šálená za Krajský úřad Jihočeského kraje spolu se Zdeňkem Krejsou, ředitelem KreBul, o.p.s. a Radkou Paulovou, radní města Prachatice dvojvýstavu, kterou připravila KreBul, o.p.s. Prachatice. První výstava představuje všechna projektová pracoviště a jejich aktivity této neziskové organizace, včetně oslav desetiletého výročí v minulém roce. Druhá se pak věnuje přiblížení aktivit třetího nejlepšího klubu v ČR pro rok 2017 – SeniorPointu Prachatice ve fotografiích.

„KreBul, o.p.s. vznikla v roce 2007, kdy začala realizovat první akce a aktivity pro seniory, a to ve městě Volary. Od roku 2009 pak vznikla první dvě pracoviště v Prachaticích – Informační centrum pro mládež a Občanská poradna. Pak se společnost rozšířila o Dobrovolnické centrum, SeniorPoint a poradnu zdraví. K neodmyslitelné aktivitě patří vzdělávání o lidských právech, multikultuře a holocaustu, jako semináře, besedy s pamětníky, konference,“ shrnula vývoj společnosti Jitka Šálená.

„Výstava ukazuje, jak pestrá je paleta aktivit, které KreBul u nás v Prachaticích vykonává. Křižovatka u parku, tedy dům, kde organizace sídlí, se stal vyhledávaným místem pro celou řadu lidí. Ať už jsou to klienti občanské poradny, kteří zde hledají východisko z náročné životní situace, tak i ti, kteří přicházejí na vzdělávací či volnočasové akce – od dětí až po seniory. Myslím, že výstava dopřává nasát tuto atmosféru radosti, pohody a mnohdy i pocitu štěstí, se kterými lidé z akcí odcházejí,“ připomněla radní Radka Paulová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně odstartovaly charitativní snídaně

8:52 ČEZ: V Temelíně odstartovaly charitativní snídaně

Šest charitativních snídaní se uskuteční v první polovině letošního roku v Jaderné elektrárně Temelí…