Jihomoravský kraj: 25 milionů míří na výstavbu Janáčkova kulturního centra

05.11.2019 14:52

Částku 25 milionů korun jako dotaci městu Brno na Janáčkovo kulturní centrum schválilo jihomoravské zastupitelstvo na svém zasedání 4. listopadu 2019.

Jihomoravský kraj: 25 milionů míří na výstavbu Janáčkova kulturního centra
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Dotace vychází ze schváleného memoranda o spolupráci mezi Ministerstvem kultury, Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem při společném postupu při přípravě a realizaci výstavby Janáčkova kulturního centra (JKC) v Brně podepsaného v říjnu 2016. „Jsem rád, že Jihomoravský kraj se aktivně podílí na realizaci stavby JKC. Letos se jedná o 25 milionů korun, které jsou určeny na projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Stejnou částkou přispěl kraj už loni. V následujících letech bude krajský rozpočet zohledňovat částku stanovenou v trojstranném memorandu mezi krajem, městem Brnem a Ministerstvem kultury ČR, která celkově činí 100 milionů,“ řekl radní Jihomoravského kraje pro kulturu Tomáš Soukal.

Celkové náklady na výstavbu centra se předpokládají ve výši 1,2 miliardy korun, Jihomoravský kraj se bude podílet částkou 100 milionů, Ministerstvo kultury 60y milionů korun a město Brno 562 miliony korun.

Předmětem projektu je novostavba budovy „Janáčkovo kulturní centrum v Brně“, která bude obsahovat minimálně jeden jednoúčelový koncertní sál pro symfonickou hudbu s optimálně 1250 místy včetně veškerého vybavení (zejména variabilní podium, jevištní technika, varhany, projekční zařízení, osvětlovací technika apod.), veškerého zázemí a infrastruktury (zejména hygienická zařízení, zkušebny, sklady, šatny apod.) a komerční prostory (kavárna, restaurace).

Nový moderní koncertní sál pozvedne kulturní a společenskou prestiž jižní Moravy na kulturní centrum střední Evropy. Měl by se stát jedním z hlavních pilířů kandidatury města Brna na titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda schválila návrh na zpřísnění kontroly nebezpečných látek

7:32 Úřad vlády: Vláda schválila návrh na zpřísnění kontroly nebezpečných látek

Vláda Andreje Babiše na jednání v úterý 12. listopadu 2019 řešila čtveřici zákonů v oblasti odpadové…