Jihomoravský kraj kývl na stavbu první haly logistického centra u brněnského letiště. Přinese nová pracovní místa

15.08.2016 12:36 | Zprávy

Jihomoravští radní na svém dnešním zasedání (15. srpna 2016) schválili záměr zřízení práva stavby na pozemcích u brněnského letiště v Tuřanech pro první etapu plánovaného logistického parku. O projekt má zájem mezinárodní společnost TNT, která poskytuje přepravní a logistické služby. Provoz chce zahájit už v druhé polovině příštího roku.

Jihomoravský kraj kývl na stavbu první haly logistického centra u brněnského letiště. Přinese nová pracovní místa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Předpokládá se, že nové distribuční centrum zaměstná v době zahájení provozu 125 lidí. V horizontu několika let pravděpodobně dojde k dalšímu významnému nárůstu zaměstnanců. Společnost TNT na brněnském letišti operuje dlouhodobě. Plánovaný rozvoj aktivit společnosti i směrem na východní trhy navíc odpovídá dalším záměrům při využití logistické zóny,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Jak jej doplnil hejtman Michal Hašek, společnost TNT se obrátila na Jihomoravský kraj s informací, že by ráda vybudovala logistické centrum u letiště. „Rada tedy dnes schválila záměr, který bude zveřejněn zákonným způsobem. Vedení kraje se také sejde se zástupci této významné společnosti, která poskytuje široké spektrum přepravních a logistických služeb. Zřízení logistického centra v areálu letiště Brno-Tuřany odpovídá nárokům a požadavkům TNT na efektivní a rychlou přepravu zásilek, jak z hlediska národní tak nadnárodní mezinárodní sítě - blízkost letiště i dálnice, dostupnost města Brna,“ řekl Michal Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.