Koalice Vlasta: Vyvoláme debatu o „sociálním“ bydlení v Praze 10

22.06.2015 9:17 | Zprávy

Na jednání Zastupitelstva MČ Praha 10 v pondělí 22. června 2015 vystoupí zastupitelé koalice VLASTA s bodem “Vyhodnocení spolupráce Městské části Praha 10 se společností Program bydlení, a. s”.

Koalice Vlasta: Vyvoláme debatu o „sociálním“ bydlení v Praze 10
Foto: vlasta10.cz
Popisek: VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES

Kromě smlouvy o poskytování právní pomoci uzavřela MČ Praha 10 s touto společností smlouvu o nájmu “areálu Sedmidomky“ a smlouvu o nájmu bytů. Zmíněné smlouvy vycházejí ze smlouvy o realizaci podpůrného sociálního programu bydlení a podle názoru zastupitelů koalice VLASTA jsou pro městskou část nevýhodné.

„Městská část se smlouvou zavázala pronajmout za 1 Kč měsíčně 80 bytů s celkovou výměrou převyšující 5000 m2 společnosti Program bydlení a.s., která následně tyto byty podnajímá bývalým nájemníkům obecních bytů, kteří měli vůči městské části dluh na nájemném. Pokud by městská část pronajímala všechny tyto byty standardním způsobem, jen na nájemném by získala zhruba 600 tisíc Kč měsíčně,“ říká zastupitel koalice VLASTA a člen Komise bytové politiky Milan Mraček a doplňuje: „Městská část se navíc společnosti smluvně zavázala uhradit 3–6 měsíců podnájemného za své bývalé nájemníky, takže nejenže neinkasuje ze svých bytů nájemné, ale dokonce je hradí.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kdy skončí s klimatickou hysterií i Evropa?

Tak to by mě taky zajímalo, a taky to, kdo je za tu hysterií zodpovědný a co se musí stát, aby se Evropa probudila? Neselháváte náhodou vy jako europoslanci, když nejste schopni ji zastavit a zařídit, aby se EU vzpamatovala než bude definitivně pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Firmy chtějí v roce 2026 zvyšovat mzdy, nejčastěji do pěti procent

11:20 Hospodářská komora: Firmy chtějí v roce 2026 zvyšovat mzdy, nejčastěji do pěti procent

Téměř 70 % zaměstnavatelů plánuje v příštím roce zvýšit mzdy. Nejčastěji půjde o navýšení do 5 %, té…