Komentář Hospodářské komory ČR k aktuálnímu vývoji hospodářství

11.01.2014 13:55 | Zprávy
autor: komora.cz

Aktuální čísla potvrzující další propad stavebnictví pro nás bohužel nejsou žádným překvapením.

Komentář Hospodářské komory ČR k aktuálnímu vývoji hospodářství
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

I nadále proto Hospodářská komora České republiky volá po urychlené změně zákona o veřejných zakázkách, která musí přijít ze strany státu. Rovněž musí dojít k přehodnocení přístupu k řešení dopravní infrastruktury, přičemž je nutné zejména její zlevnění. Dále je nutné změnit myšlení a postoj investorů investujících v ČR miliardy KČ do nebytových prostor, které velmi často zejí prázdnotou. Přitom jejich výstavba probíhá na úkor oblasti bytové výstavby. Nedostatečná výstavba se netýká malometrážních, ale středních bytů, které by měly být finančně projektovány tak, aby na ně dosáhla středně příjmová skupina zejména mladých lidí. Připomínám však, že tento krok musí být zcela propojen se změnou přístup a myšlení  hypotečních bank. U průmyslu je potěšující zprávou i nadále pokračující trend oživení, ke kterému dochází zejména díky automobilovému průmyslu. Úkolem HK ČR a nové vlády však bude se ještě hlouběji zabývat dalšími druhy průmyslové výroby tak, abychom stávající vývoj udrželi dál od červených čísel. Jedním z aspektů prohlubující se míry nezaměstnanosti je podle nás přerušení informačního toku mezi zaměstnavateli a Úřadem práce. Úřady práce bohužel nemají dostatek informací o volných pracovních místech v daném regionu, tím pádem neumí pružně reagovat a nabídnout žadateli potřebnou pracovní pozici. I na tomto je potřeba začít usilovně pracovat. Růst HDP je pak zásadním signálem nám všem. Prognóza HK ČR se s vývojem HDP za uplynulé pololetí naplnila, a proto i pro rok 2014 předpokládáme pokračující trend s nutností podpory dalších oblastí, tedy nejen exportu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…