Konference DIGIMEDIA 2016 přinesla řadu zajímavých momentů

27.05.2016 10:56 | Zprávy

Před pár lety si mediální odborníci na konferenci DIGIMEDIA kladli otázku „kam se ztrácejí televizní diváci“. Na té letošní, která se 25. května konala v České televizi, už to všichni věděli: Konzumace videoobsahu roste na všech platformách a lineární sledovanost TV vysílání roste také. Zdá se také, že padá mýtus všemocného internetu.

Konference DIGIMEDIA 2016 přinesla řadu zajímavých momentů
Foto: red
Popisek: Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace

„Představa, že internet všechno ovládne, neplatí. I přes růst kapacity není internet zatím schopen oslovit masy v momentě mimořádných událostí…“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Zajímavá byla i jeho poznámka týkající se nespravedlnosti koncesionářských poplatků: „Je třeba provést revizi definice koncesionáře, protože nyní je definován jako majitel televizního přijímače, což znevýhodňuje diváky s klasickými televizory a zvýhodňuje ty, kteří Českou televizi sledují přes nová média – internet a mobilní zařízení“.

Generální ředitel FTV Prima Marek Singer zároveň připomněl, že v České republice je už k internetu připojeno 1 mil. televizorů, které tak mohou využívat hybridního vysílání (HbbTV). „Lineární televize se stává interaktivní, online jsme už dohnali. Pokud se bavíme o přesnosti zacílení, je vývoj rychlejší na straně lineárních TV a ne online,“ řekl.

Zleva: Marek Singer (generální ředitel, FTV Prima), Martin Gebauer (generální ředitel, České Radiokomunikace), Petr Dvořák (generální ředitel, Česká televize) a za pořadatele Pavel Brabec (prezident AČRA MK).

Do ostré výměny názorů se (téměř tradičně) dostali představitelé komerčních a veřejnoprávních médií. Michel Fleischmann (Lagardere ) a Alexandr Pícha (Český rozhlas) obhajovali svůj pohled na digitalizaci rozhlasového vysílání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sudetoněmecký landsmanšaft

Co vím, tak ho podporujete. Vám nevadí, že usilují o prolomení Benešových dekretů? Jestli chtějí smíření, tak se ptám proč o to usilují? A zda je prolomení nebo vůbec jejich otevření něco, s čím byste souhlasil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Skupiny ÚSOVSKO a AGRO 2000 mohou společně převzít Hospodářskou společnost Kutná Hora

22:34 ÚOHS: Skupiny ÚSOVSKO a AGRO 2000 mohou společně převzít Hospodářskou společnost Kutná Hora

Agroskupiny ÚSOVSKO a. s. a AGRO 2000 s.r.o. mohou vstoupit do podniku Hospodářská společnost Kutná …