Krajská zdravotní: Ústecké infekční oddělení má další pacientku s koronavirem

05.03.2020 18:47

Jedná se o matku nakaženého muže, převezeného v neděli do Nemocnice Na Bulovce.

Krajská zdravotní: Ústecké infekční oddělení má další pacientku s koronavirem
Foto: Krajská zdravotní, a. s.
Popisek: Krajská zdravotní, a. s.
reklama

Infekční oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., obdrželo ve čtvrtek 5. března 2020 odpoledne z Národní referenční laboratoře výsledky testů na onemocnění  COVID-19 od 7 osob, jimž odebralo vzorky předchozí den. O výsledcích testů informoval primář ústeckého infekčního oddělení MUDr. Pavel Dlouhý.

"Mezi čtyřmi nově vyhodnocenými pozitivními vzorky na COVID-19 v rámci České republiky je i jeden z Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Jde o matku muže z Děčína, který byl mezi třemi prvními potvrzenými nakaženými a byl převezen v neděli 1. března z Ústí nad Labem do Nemocnice Na Bulovce. Z 10 včera z ústeckého infekčního oddělení zaslaných vzorků se nyní vrátilo 7, z nich 6 s negativním výsledkem. Mezi nimi i sestry zdejšího infekčního oddělení, která ale zůstává v izolaci a bude dále pozorována," sdělil primář MUDr. Pavel Dlouhý.

Pacienti s negativním výsledkem testu jsou v případě dobrého zdravotního stavu propuštěni domů nebo - pokud byli vyšetřováni ambulantně - zůstávají v domácí izolaci.

Ve středu byl potvrzen pozitivní výsledek na COVID-19 u dvou osob hospitalizovaných na ústeckém infekčním oddělení, rodinných příslušníků koronavirem nakažené 53leté ženy z Děčínska, která je na oddělení od neděle. "Celá rodina je na přání Infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce hospitalizována pohromadě v Ústí nad Labem," potvrdil primář infekčního oddělení MUDr. Pavel Dlouhý. "Také pacientka s právě potvrzenou pozitivitou zůstává na přání kliniky na našem oddělení," dodal.

Zdravotníci podle slov primáře Dlouhého postupují podle předepsaného algoritmu a zatím jsou vyšetřováni a přijímáni na oddělení další pacienti s příznaky onemocnění a udávaným pobytem v rizikových oblastech.

Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem již v pondělí 2. března vyčlenilo stanici č. 3 výlučně pro případnou hospitalizaci pacientů s COVID-19. Aktuálně je na této stanici infekčního pavilonu hospitalizováno 17 pacientů včetně čtyř pozitivních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

22:45 MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

Mezioborová skupina MeSES vydává soubor doporučení k příjezdům ze zahraničí a návratům z dovolených.…