Královéhradecký kraj: Bezpečnostní rada kraje jednala o opatřeních proti šíření koronaviru

09.03.2020 21:46

V pondělí 9. 3. se mimořádně sešla Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje, kterou svolal hejtman Jiří Štěpán kvůli šíření koronaviru v České republice. Během jednání se členové vzájemně informovali o současném stavu a připravenosti opatření proti šíření této nákazy.

Královéhradecký kraj: Bezpečnostní rada kraje jednala o opatřeních proti šíření koronaviru
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních všech nemocnic. Od zítřka začne platit nařízení ministerstva zdravotnictví o omezení návštěv v sociálních zařízeních, která poskytují lůžkovou péči – tedy například domovy pro seniory. Situaci v kraji neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové provozuje výjezdový tým, který odebírá vzorky potenciálně nakažených v terénu. „Za předpokladu, že by se výskyt koronaviru v kraji rozšířil, nebude jeden výjezdový tým takový objem zvládat. V rámci bezpečnostní rady jsme proto také řešili možnost rozšíření výjezdového týmu za přispění soukromých zdravotnických dopravních služeb a zdravotních sester krajských nemocnic,“ doplnil hejtman Štěpán.

Bezpečnostní rada kraje projednala i požadavky sociálních služeb na vybavení zejména terénních pracovníků ochrannými prostředky, které centrálně nakoupí stát.

Kraj provádí další opatření proti šíření koronaviru. Informoval všechny své příspěvkové organizace a informace veřejnosti poskytuje nepřetržitě skrze webové stránky a sociální sítě.

Po celém regionu kraj distribuuje tištěné letáky s uceleným přehledem, jak snížit riziko nakažení. Klade zde důraz na důkladnou hygienu rukou, která je základním preventivním opatřením proti šíření infekčních nemocí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

22:11 Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a ino…