Královéhradecký kraj: Bezpečnostní rada kraje jednala o opatřeních proti šíření koronaviru

09.03.2020 21:46

V pondělí 9. 3. se mimořádně sešla Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje, kterou svolal hejtman Jiří Štěpán kvůli šíření koronaviru v České republice. Během jednání se členové vzájemně informovali o současném stavu a připravenosti opatření proti šíření této nákazy.

Královéhradecký kraj: Bezpečnostní rada kraje jednala o opatřeních proti šíření koronaviru
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních všech nemocnic. Od zítřka začne platit nařízení ministerstva zdravotnictví o omezení návštěv v sociálních zařízeních, která poskytují lůžkovou péči – tedy například domovy pro seniory. Situaci v kraji neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové provozuje výjezdový tým, který odebírá vzorky potenciálně nakažených v terénu. „Za předpokladu, že by se výskyt koronaviru v kraji rozšířil, nebude jeden výjezdový tým takový objem zvládat. V rámci bezpečnostní rady jsme proto také řešili možnost rozšíření výjezdového týmu za přispění soukromých zdravotnických dopravních služeb a zdravotních sester krajských nemocnic,“ doplnil hejtman Štěpán.

Bezpečnostní rada kraje projednala i požadavky sociálních služeb na vybavení zejména terénních pracovníků ochrannými prostředky, které centrálně nakoupí stát.

Kraj provádí další opatření proti šíření koronaviru. Informoval všechny své příspěvkové organizace a informace veřejnosti poskytuje nepřetržitě skrze webové stránky a sociální sítě.

Po celém regionu kraj distribuuje tištěné letáky s uceleným přehledem, jak snížit riziko nakažení. Klade zde důraz na důkladnou hygienu rukou, která je základním preventivním opatřením proti šíření infekčních nemocí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP dokončil výstavbu trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice

9:13 DPP dokončil výstavbu trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výstavbu celé trolejbusové tratě Palmovka – Čakovice a o…