Královéhradecký kraj: Ochrana pro most je potvrzena. Stávající provizorium začne mizet v pondělí

29.10.2015 16:08

Královéhradecký kraj s rozkladem, který podal proti rozhodnutí Ministerstva kultury, neuspěl. Kvůli památkové ochraně mostu se pro těžší nákladní vozidla průjezd Hostinným uzavře. Osobní doprava by ale měla být plynulejší.

Královéhradecký kraj: Ochrana pro most je potvrzena. Stávající provizorium začne mizet v pondělí
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

Historický most přes potok Čistá v Hostinném je již několik let kvůli zvýšení zatížitelnosti opatřen provizorní mostovou soupravou. Ta však umožňuje průjezd vozidel pouze v jednom směru. O dopravní komplikace tak není v podkrkonošském městě nouze. Plány na výstavbu nové spojnice obou břehů, která by současně řešila požadavky na plynulost i zatížitelnost, ztroskotaly na letošním zápisu mostu z roku 1926 na seznam kulturních památek. Status byl nyní potvrzen rozhodnutím Ministerstva kultury, které rozklad podaný Královéhradeckým krajem zamítlo.

„V pondělí začne demontáž stávající provizorní mostové soupravy, která by měla z mostního objektu zmizet během dvou dnů. Současně se v okolí mostu a na blízkých uzlových bodech vyznačí aktuální zatížitelnost, která vyplývá z provedeného průzkumu a statických výpočtů. Nejvyšší povolená hmotnost vozidla bude snížena ze 40 na 30 tun. Dodržování těchto omezení budeme kontrolovat prostřednictvím kontrolních vážení vozidel,“ uvedl náměstek hejtmana a radní pro oblast dopravy Karel Janeček.
Stav mostu bude nadále bedlivě monitorován. Jednou měsíčně se bude provádět běžná prohlídka a vždy po dvou letech dojde na hlavní mostní prohlídku.

O způsobu rekonstrukce technické památky bude nutné rozhodnout v následujících letech. Plynulost dopravy se především u osobních vozidel zvýší v nejbližších dnech. Provozovatelé těžších nákladních aut naproti tomu budou muset využít objízdných tras.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

22:22 Národní památkový ústav: Nová architektura mezi centry a periferiemi

Aktuální výstava připravená ostravským pracovištěm Národního památkového ústavu nese název Nová arch…