Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

21.01.2020 21:31 | Zprávy

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního díla Rozkoš. Naplňuje tak cíl, který přijali krajští zastupitelé již v roce 2016. Omezí se tak vnos fosforu do vodní nádrže, která je vyhledávaným cílem vodní i jiné turistiky.

Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

„Rovenský a Rozkošský potok jsou dva znečištěné toky, které Rozkoš zásobují fosforem. Cílem Královéhradeckého kraje je prosadit takové řešení, aby se odpadní vody z okolí Rozkoše odvedly do čistírny odpadních vod v Novém Městě nad Metují,“ shrnul radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Díky potřebě odkanalizovat obec Vysokov včetně jeho průmyslové zóny se tak obec s podporou kraje stane nositelem celého projektu. Řešení umožní budoucí připojení i obce Provodov-Šonov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín překonal historický výrobní rekord

11:54 ČEZ: Temelín překonal historický výrobní rekord

Elektřinu, která by domácnostem vystačila na přibližně 12 měsíců, vyrobila od začátku letošního roku…