Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

26. 3. 2020 22:49

Roušky, respirátory, ale také dezinfekci distribuuje Královéhradecký kraj mezi 13 autobusových dopravců, kteří v regionu zajišťují regionální a městskou hromadnou linkovou dopravu. Kraj se tak snaží zamezit dalšímu šíření koronaviru ve veřejné dopravě především ochrannou samotných řidičů.

Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Kromě již zavedených opatření v autobusové dopravě je potřeba, aby vozy byly pravidelně dezinfikovány a předešlo se tak šíření nákazy. Musíme zamezit personálnímu oslabení dopravy, proto kromě dezinfekce dopravcům rozdělujeme také ústenky a respirátory, které nám dodalo ministerstvo dopravy,“ informoval první náměstek Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Kraj mezi dopravce rozdělil tisíc litrů dezinfekce, tisíc kusů ústenek a 2,5 tisíce kusů respirátorů. „Je nám jasné, že množství ochranných pomůcek není dostačující, a proto se kraj bude nadále snažit pomoci dopravcům při shánění těchto prostředků,“ doplnil náměstek Červíček.

V posledních týdnech kraj reaguje na sníženou poptávku po přepravě ze strany cestujících. Doteď Královéhradecký kraj přistoupil v autobusové dopravě ke snížení spojů zhruba o 10 % a v regionální železniční dopravě o 3,5 %. „Připravujeme ještě další snížení spojů jak v autobusové, tak železniční dopravě, o kterých budeme veřejnost informovat,“ upřesnil náměstek Červíček.

Kraj přijal opatření, která mají omezit kontakt zaměstnanců dopravních společností s cestujícími – průvodčí ve vlacích například neprodávají jízdenky a řidiči autobusů přestali odbavovat pasažéry, kteří musí nyní nastupovat zadními dveřmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism nabízí virtuální kongresovou platformu zdarma

7:35 CzechTourism nabízí virtuální kongresovou platformu zdarma

Agentura CzechTourism nabízí koronavirem zdecimovanému sektoru kongresového průmyslu v České republi…