Lesy ČR se připojují k sedmému ročníku TÝDNE LESŮ

09.05.2014 17:09 | Zprávy

Ve dnech 5. – 9. května 2014 se v České republice koná již sedmý ročník akce nazvané TÝDEN LESŮ, který si klade za cíl zviditelnění lesnického sektoru a zvýšení obecného povědomí o lese a jeho významu pro společnost. Pro veřejnost je Týden lesů příležitostí navštívit les společně s odbornými pracovníky Lesů ČR, dozvědět se o lese mnoho zajímavého a lépe porozumět principům trvale udržitelného lesního hospodářství.

Lesy ČR se připojují k sedmému ročníku TÝDNE LESŮ
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

V průběhu Týdne lesů se k veřejnosti dostávají informace vysvětlující vliv lesů na stav klimatu, na kvalitu vody a ovzduší, význam dřeva jako obnovitelné suroviny, význam péče o les a další témata.

K Týdnu lesů se již tradičně připojuje také státní podnik Lesy České republiky, pro který je práce s mládeží a veřejností jednou ze stěžejních aktivit. Je potěšitelné, že obliba Lesy ČR pořádaných akcí rok od roku roste. V roce 2013 Lesy ČR uspořádaly 900 populárně osvětových akcí pro veřejnost. Celkem se těchto událostí historicky poprvé zúčastnilo více než 100 000 dětí a dospělých.

Víte, že...

? ... lesů u nás neustále přibývá? V posledních letech asi o 2 000 hektarů ročně, v roce 2012 konkrétně o 2 052 hektary?
? … v roce 2012 činila celková výměra lesních pozemků v ČR plochu o velikosti 2 661 889 hektarů?
?... v roce 2012 se v českých lesích nasbíralo 32 800 tun hub v hodnotě 5,2 miliardy korun?
? ... hektar listnatého lesa vyfiltruje z ovzduší 30 – 70 tun jemného polétavého prachu za rok?

Nejen v rámci Týdne lesů, ale i v dalších navazujících květnových dnech Lesy ČR organizují nebo se účastní hned několika zajímavých akcí:

AKCE PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST:

„Lesy KŘ Šumperk objektivem lesníků 2013“, výstava v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje na adrese Jeremenkova 40, Olomouc, předsálí kongresového sálu, od 5.do 31. května 2014

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lesy ČR

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Ředitel Pyrotechnické služby byl jmenován brigádním generálem

19:15 Policie ČR: Ředitel Pyrotechnické služby byl jmenován brigádním generálem

Prezident republiky Petr Pavel u příležitosti Dne vítězství jmenoval do hodnosti brigádního generála…