Lesy ČR v otázkách církevních restitucí striktně dodržují platné zákony

17.11.2013 14:34 | Zprávy

Lesy České republiky, s. p., v souvislosti s probíhajícím procesem tzv. církevních restitucí a některými aktuálními administrativními i mediálními podněty v záležitostech údajných neoprávněných těžeb v lesích dotčených církevními restitucemi uvádějí následující

Lesy ČR v otázkách církevních restitucí striktně dodržují platné zákony
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Lesy České republiky, s. p., aktuálně v lesních porostech dotčených procesem tzv. církevních restitucí podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi provádějí pouze a výhradně takové těžby, které jim výslovně ukládá platné znění zákona o lesích. Tedy těžby, kterými je nutno „odstranit a zmírnit následky“ mimořádných a nepředvídatelných škod v lese způsobených letošními letními klimatickými jevy, případně výchovné zásahy prováděné v souladu s platnými lesními hospodářskými plány. Pěstební činnosti včetně vysazování nových stromků probíhají v roce 2013 na pozemcích dotčených církevními restitucemi v potřebném rozsahu tak, aby bylo o tyto lesy řádně pečováno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lesy ČR

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

22:03 ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou vrátill dědicům muže, zemřelého v polském koncentračním táboře Osvětim,…