Letiště Praha úspěšně prošlo recertifikačním auditem EMS

13.07.2014 13:18

Společnost Letiště Praha, provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha, úspěšně absolvovala recertifikační audit a opakovaně získala na následující tři roky certifikát podle ISO 14001. Uvedený certifikát, vydaný nezávislým akreditovaným certifikačním orgánem, mezinárodní společností Bureau Veritas, potvrzuje, že systém managementu životního prostředí je náležitě vytvořen, dokumentován a rozvíjen v souladu s požadavky standardu.

Letiště Praha úspěšně prošlo recertifikačním auditem EMS
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

„Letiště Praha získalo poprvé certifikát EMS v roce 2002 a od té doby se nám jej vždy podařilo obhájit,“ uvedl Jiří Kraus, člen představenstva Letiště Praha a doplnil: „Uvědomujeme si, jak v současné době roste význam péče o životní prostředí i jak je důležité omezovat dopady provozu letiště na okolí.  Také proto zavádíme aktivní opatření ke snižování hluku, ochraně vody a ovzduší či taková, která vedou k efektivnímu odpadovému hospodářství. Výsledky aktivního přístupu k ochraně životního prostředí zároveň kontrolujeme a vyhodnocujeme, nejnověji např. biomonitoringem prostřednictvím včelstev, kdy analyzujeme med a plástvový pyl produkovaný včelami, které chováme přímo v areálu letiště.“

„Vedení společnosti prokázalo svojí zainteresovanost v oblasti prevence znečišťování a komplexní ochrany životního prostředí svým proaktivním přístupem, který vychází z celofiremní politiky environmentálního systému managementu, jež je naplňována prostřednictvím jednoznačně měřitelných cílů. Tímto bych chtěl velmi poděkovat za vytvoření vstřícné atmosféry a otevřenosti při auditu, které napomohly auditorům náležitě posoudit systém environmentálního managementu a Letišti Praha získat realistickou zpětnou vazbu o výkonnosti implementovaného systému. Výsledek celého auditu byl nadstandardní,“ vysvětluje Stanislav Moučka, ředitel Divize Certifikace společnosti Bureau Veritas Czech Republic.

Mezinárodně uznávaná norma ISO 14001 (Environmental Management System)  - Systém managementu ochrany životního prostředí byl vytvořena Mezinárodní Organizací pro standardizaci – International Organization for Standardization (ISO) se záměrem stanovit jednoznačné a přitom obecně aplikovatelné požadavky, podle kterých je jakákoliv organizace posuzována za účelem prokázání shody. Certifikací je myšleno posouzení schopnosti organizace řídit odpovědný přístup k životnímu prostředí. Zavedení systému souvisí se změnou kultury podniku a postoje lidí, kteří podporují ochranu životního prostředí.

www.prg.aero/cs/
www.bureauveritas.cz

O společnosti Letiště Praha, a. s.

Letiště Praha, a. s., je dceřinou společností Českého Aeroholdingu, a.s. Tato společnost zastřešuje firmy vlastněné státem, které působí v oblasti letecké přepravy a v souvisejících pozemních službách. Letiště Praha, a. s., je provozovatelem nejvýznamnějšího mezinárodního letiště v České republice a největšího mezi novými členskými státy EU. Společnost zajišťuje správu, údržbu a rozvoj mezinárodního Letiště Václava Havla Praha včetně jeho související infrastruktury.Za rok 2011 získalo ocenění Eagle Award od asociace IATA za nejvíce se rozvíjející letiště světa. Ročně tento mezinárodní vzdušný přístav odbaví okolo 11 milionů cestujících. Ti mají v průběhu roku k dispozici nabídku kolem 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se zhruba 120 destinacemi po celém světě. Operuje zde i 5 pravidelných cargo dopravců a další desítky společností pak zajišťují charterovou přepravu.

O společnosti BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.

Certifikační a inspekční společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Důvěryhodnost společnosti podtrhuje tradice a dlouholetá zkušenost sahající až do roku 1828. Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 140 zemích, kde má síť 930 kanceláří a 330 laboratoří. Téměř 62 tisíc zaměstnanců Bureau Veritas poskytuje služby více než 400 tisícům klientů. Na území České republiky je Bureau Veritas zastoupena již více než 100 let a zaměstnává více jak 100 profesionálů. Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří: certifikace systému managementu a výrobková certifikace, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení včetně outsourcingu BOZP (PO) a životního prostředí, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, inspekce potravin a zemědělských komodit, školení a vzdělávání. Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími, bez ohledu na rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.

Příklady akreditovaných činností poskytovaných BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.: 

- certifikace systémů managementu: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 20000, ISO 22000, FSSC, ISO/IEC 27001, EMAS, ISO/TS 16949, HACCP, IRIS, ISCC, BRC, IFS, GTP, GMP atd.

-  certifikace produktů: FSC C-o-C, PEFC C-o-C, EZ (ekologické zemědělství), UTZ

-  verifikace:  GHG

-  inspekce: ISO 17020 - posuzovaní shody PED/TPED v rámci  notifikace č.0062, bezpečnost provozovaných výtahů, inspekce zemědělských a potravinářských komodit

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zájem o cestování stále roste. Letiště Praha odbavilo v srpnu téměř 700 tisíc cestujících

10:04 Zájem o cestování stále roste. Letiště Praha odbavilo v srpnu téměř 700 tisíc cestujících

Pražským letištěm v srpnu prošlo bezmála 700 tisíc cestujících, což představuje nárůst o 102 procent…