Liberecký kraj podpoří fungování organizací v sociálních službách třiceti miliony

18.11.2021 21:20 | Tisková zpráva

Rada Libereckého krajeschválila dotace v celkové výši 30 000 000 korun neziskovým organizacím, které poskytují sociální služby na území kraje a jsou součástí Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje.

Liberecký kraj podpoří fungování organizací v sociálních službách třiceti miliony
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Peníze z krajského rozpočtu pomohou celkem sto šesti organizacím zajistit jejich fungování v období od ledna do června roku 2022.

„Kraj každoročně na financování organizací sociálních služeb, zejména v prvních měsících nového roku, přispívá nemalé částky. Zpočátku jsme z rozpočtu uvolňovali pět milionů korun, loni a letos už to bylo dvakrát tolik, tedy deset milionů a v příštím roce se částka zvýší trojnásobně. Tyto organizace mají většinou koncem roku vyčerpaný státní příspěvek na fungování a Liberecký kraj jim touto cestou už řadu let pomáhá zachovat kvalitu poskytovaných služeb i činnost v první části nového roku, než opět obdrží finanční podporu od státu,“ vysvětlil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí a podotýká: „Bohužel stále není státem nastavený takový způsob financování, který by neziskové organizace každoročně nepřiváděl do nejistoty ohledně jejich financování a existence.“

Liberecký kraj na základě dotačního řízení obdržel celkem 107 žádostí v celkové výši 43.813.095 Kč. Kvůli nedostatkům byla vyřazena jedna žádost a podpořeno jich tak je 106. Rozděleno bude mezi ně již zmíněných 30 milionů korun. Podpořeny jsou organizace působící napříč Libereckým krajem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

22:54 Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

V 3. bloku čínské jaderné elektrárny Sü-ta-pao (angl. Xudabao) s reaktorem VVER-1200 byl 14. ledna 2…