Liberecký kraj zpřístupnil databázi brownfields Investuj pod Ještědem

24. 11. 2018 12:15

Liberecký kraj zpřístupnil nový bezplatný portál s názvem Investuj pod Ještědem. Jeho hlavním cílem je podpora investičních příležitostí v celém kraji.

Liberecký kraj zpřístupnil databázi brownfields Investuj pod Ještědem
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

Nosným obsahem je databáze brownfields, která již existuje od roku 2007. Díky portálu získala nyní vizuální podobu. Zájemci na webových stránkách ZDE naleznou i užitečné informace o lokalitách greenfields, které Liberecký kraj eviduje na svém území.

Brownfield je nemovitost, pozemek nebo objekt, který se nachází na současně nebo v minulosti zastavěném území, není efektivně využíván a je zanedbaný, případně i kontaminovaný. Jedná se o nemovitost, kterou nelze efektivně využívat, aniž by proběhl proces její regenerace. Brownfield obvykle vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční či jiné aktivity. Problematiku lokalit, které lze označit jako brownfield, lze řešit buď obnovením jejich původní funkce, nebo nahrazením novým typem využití.

Jako greenfield je označováno území, které dosud zastavěno nebylo. Využívá se například jako zemědělská půda. V českém významu znamená tento pojem slovní spojení „zelená louka“.

Vedle obou databází obsahuje portál Investuj pod Ještědem informace o seminářích, dotačních zdrojích na revitalizaci brownfields a složku aktualit. Zde se objevují významné akce i mimo kraj či novinky k dotacím z různých informačních zdrojů. Aktuální propagovanou akcí je připravovaný seminář o brownfieldech, jehož součástí budou i prohlídky revitalizovaných objektů, například cvikovského pivovaru. Seminář proběhne 10. prosince 2018 ve Cvikově.

„Vytvořili jsme vhodnější podobu webu pro téma brownfieldů, kterému se věnujeme již několik let. Cílem nového portálu je zlepšení vyhledávání těchto lokalit při využití webového rozhraní. Současně zde chceme sledovat další aktuální témata,“ vysvětlila Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje za resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Databáze brownfields obsahuje různé kategorie třídění podle typu lokality, občanské vybavenosti či průmyslové objekty. Sleduje i kategorii „prodej“ a „pronájem“, což je významný nástroj pro investory, kteří hledají umístění pro uskutečnění svých záměrů. „Věřím, že tento nový prostor podpoří revitalizaci dalších objektů v kraji, kterých za dobu existence databáze brownfields eviduje Liberecký kraj již padesát čtyři,“ dodala Loučková Kotasová.

Některé z revitalizovaných lokalit jsou prezentovány formou výstav panelů, které lze zhlédnout v elektronické podobě. Návštěvníci portálu mohou veškeré informace získat zcela bezplatně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

22:20 ÚZSVM představil nový grafický design stránek www.nabidkamajetku.cz

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil novou grafickou podobu stránek www.…