MMR: Na Integrovaný záchranný systém půjde z IROP více než sedm miliard

16.09.2022 16:09 | Tisková zpráva

Nové hasičské stanice, specializovaná technika i přístroje pro detekci nebezpečných látek. Takovéto vybavení si budou moci pořídit žadatelé Integrovaného záchranného systému (IZS) prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj.

MMR: Na Integrovaný záchranný systém půjde z IROP více než sedm miliard
Foto: MMR
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj, logo

Právě jsme vyhlásili tři výzvy. Týkají se Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR. Připraveno je pro ně více než sedm miliard korun. „Zasahují při povodních, požárech a dalších mimořádných událostech a chrání zdraví i životy obyvatel. I proto je nutné, aby jak Hasičské záchranné sbory, tak Policie ČR disponovaly co nejkvalitnějším zařízením. Nedávný požár v Českém Švýcarsku jen potvrdil, jak důležité je do těchto organizací investovat,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Díky výzvám se zrychlí a zefektivní pomoc, kterou základní složky IZS obyvatelstvu poskytují. Legitimními žadateli jsou Ministerstvo vnitra - Generální ředitelství HZS ČR a Policejní prezidium ČR, hasičské záchranné sbory krajů, Záchranný útvar HZS ČR, krajská ředitelství Policie ČR, OSS a jimi zřizované nebo zakládané organizace, které zajišťují vzdělávání a výcvik složek IZS.

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37017 lidí

17. výzva IROP (ZDE) je určená pro projekty na území tzv. méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici více než 1 mld. korun. 18. výzvu IROP (ZDE), ve které je přes 2 mld. korun, mohou získat projekty na území přechodových regionů. 19. výzva IROP (ZDE) je otevřená pro projekty na území celé České republiky s podporou přes 4 mld. korun.

Všechny tři výzvy podporují například výstavbu nových hasičských stanic, pořízení specializované techniky a přístrojů pro detekci nebezpečných látek. Zároveň navazují na vyhlášené výzvy č. 12 a 13, které jsou určené pro zdravotnické záchranné služby krajů.

Ve všech případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat průběžně po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce, určený pro vyhlášené výzvy, je možné sledovat na webových stránkách IROP ZDE.
Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenské lesy a statky: Vánoční stromky z Ralska míří do dětských domovů i domovů pro seniory na Liberecku

10:57 Vojenské lesy a statky: Vánoční stromky z Ralska míří do dětských domovů i domovů pro seniory na Liberecku

Lesníci Vojenských lesů a statků (VLS) z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, v těchto dne…