MMR: Národní elektronický nástroj je jednoduchý a šetří náklady

23.07.2015 14:33 | Zprávy

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo v prostorách Hospodářské komory dne 23. července vzdělávací seminář k bližšímu představení Národního elektronického nástroje.

MMR: Národní elektronický nástroj je jednoduchý a šetří náklady
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Díky semináři jsme vybraným odborníkům předali praktické informace o fungování Národního elektronického nástroje. Věřím, že tento produkt z dílny Ministerstva pro místní rozvoj nalezne široké využití a zadavatelům dokáže uspořit značnou část nákladů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  

Co je NEN a proč existuje?

Ministerstvo pro místní rozvoj směřuje ke spouštění (k 1. srpnu 2015) Národního elektronického nástroje (dále „NEN“) do ostrého provozu. NEN je elektronická aplikace pro administraci a zadávání veřejných zakázek a koncesí. Po již fungujících elektronických tržištích veřejné správy se jedná o další krok procesu zajištění plné elektronizace zadávání veřejných zakázek v ČR.

Ministerstvo pro místní rozvoj si od spuštění NEN slibuje zvýšení transparentnosti zadávání veřejných zakázek a zároveň ulehčení přístupu malých a středních podnikatelů na trh veřejných zakázek. ČR spuštěním NEN zároveň plní povinnost vycházející z nových zadávacích směrnic, které dávají členským státům za úkol zabezpečit a realizovat plně elektronickou komunikaci při zadávání veřejných zakázek.

NEN je určen pro všechny subjekty účastnící se veřejného zadávání, tj. pro zadavatele (veřejné i sektorové), dodavatele a také pro externí administrátory.  Informace o veřejných zakázkách budou dostupné i široké veřejnosti. NEN je pro uživatele zdarma. Zpoplatněny jsou pouze úkony realizované třetími stranami (tj. zadavatel stále platí za uveřejnění formuláře ve Věstníku veřejných zakázek provozovateli Věstníku, případně za pořízení kvalifikovaného certifikátu - elektronického podpisu certifikační autoritě).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…